IOTA spouští staking! Hodleři dostanou hned dva tokeny – Shimmer a Assembly

IOTA, Assembly, Shimmer

Stakeři Ioty se dočkají dvojnásobné odměny. Své tokeny jim rozdají projekty Shimmer (SMR) a Assembly (ASMB).

Iota zavádí množství novinek a staking

Iota (MIOTA) je kryptoměna z aktuálně 45. místa dle kapitalizace, která se zejména v předchozích letech těšila poměrně slušnému zájmu kryptokomunity. Tým se v reakci na ochladnutí zájmu či z důvodu změny priorit rozhodl k původnímu internetu věcí přidat či se odklonit na pole chytrých smluv, metaverse či NFT.

Iota nedávno oznámila spuštění pobídkové předváděcí (testovací) sítě s vlastním tokenem. Shimmer. V oznámení tým uvádí:

„Po úspěšném dokončení upgradu mainnetu IOTA na začátku tohoto roku se tým a komunita IOTA zaměřili na sérii upgradů, aby se IOTA proměnila v plně decentralizovanou programovatelnou knihu více aktiv. Naším primárním cílem je nyní posílit náš ekosystém novými příležitostmi, které jsou možné pouze díky technickým inovacím IOTA a jedinečné architektuře ledgeru [DLT].”

Aktualizace mainnetu zahrnují:

  1. Programovatelný multi-asset ledger se zavedením typů výstupu a tokenizace na základní vrstvě.
  2. Smart kontrakty, pro které nedávno vydali beta verzi.
  3. Plná decentralizace s protokolem IOTA 2.0.
  4. Sharding a další optimalizace.

Hodleři dostanou hned dva tokeny

Ve čtvrtek Iota na Twitteru oznámila, že stakeři nezískají jen jeden token, ale rovnou dva. Dodávají pak, že po spuštění Shimmer a Assembly mohou získat ještě více odměn, pokud své nové tokeny zastakují. Ohledně toho, jak to celé proběhne, uvedli:

„Za každou staknutou 1 MIOTA uživatel obdrží 1 SMR a 4 microASMB (0,000004 ASMB) každých 10 sekund, po dobu 90 dnů od zahájení stakingu.

Advertisement

Jelikož staking zatím nebyl spuštěn, tým dále dodává, že bude o dalším průběhu informovat později. K účasti bude pravděpodobně potřeba mít nainstalovanou peněženku Firefly, počkat na spuštění stakingu a zastakovat své mince MIOTA.

Assembly (ASMB)

Kromě Shimmeru (SMR) vývojáři oznámili vydání decentralizované sítě inteligentních smluv první vrstvy a doprovodného tokenu Assembly (ASMB). Assembly využívá stávající architekturu sítě Iota jako interoperabilní autonomní most, který mimo jiné těží z výhod škálovatelnosti a robustního zabezpečení. Zde si budou spouštět své projekty vývojáři decentralizovaných aplikací (DApps).

Kromě toho je platforma plně kompatibilní s virtuálním strojem Ethereum (EVM) a podporuje smart kontraktové jazyky Solidity, Rust, Go a TypeScript, přičemž se očekává, že v blízké budoucnosti budou přidány další.

Dominik Schiener, spoluzakladatel a předseda nadace Iota Foundation, uvedl:

„Assembly je plně konfigurovatelné a může překlenout jakýkoli inteligentní smluvní řetězec provozující jakýkoli typ a příchuť, kterou si jeho stavitel přeje. Každá síť postavená pomocí tohoto protokolu bude těžit ze sdíleného zabezpečení, interoperability a infrastruktury tokenů, které poskytuje síť Assembly.“

Distribuční model ASMB (zdroj: Iota)

Závěr

Držitelé mincí MIOTA získají nové příležitosti k získávání výnosů. Čeká na ně 90denní staking, během kterého mohou získat hned dva nové tokeny. Assembly (ASMB) bude sloužit jako interoperabilní smart kontraktová platforma pro Iotu, zatímco Shimmer (SMR) má sloužit jako testovací a předváděcí síť – tedy něco jako Kusama pro Polkadot.

 

Velmi očekávaný Cardano DEX SundaeSwap připraven ke spuštění testnetu

Fidelity konečně spouští své Bitcoin Spot ETF! – Mimo USA

Bitcoinový nadšenec Jack Dorsey končí jako šéf sociální sítě Twitter

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.