Stane se decentralizovaná burza Cardax Uniswapem ekosystému Cardana (ADA)?

Cardano, ADA, partnerství, Plutus, kryptoměny, technologie, platformy, smart-contract, news, novinky, aktuality, kryptonovinky, kryptosvět, kryptoměny, info, aktuální

Zatímco se rychle blíží termín updatu, který do Cardana přinese očekávané smart kontrakty, již dřívější Mary fork umožnil vytváření nativních aktiv. Nyní již chybí jen decentralizovaná burza a to by chtěl napravit Cardax.

Stane se Cardax Uniswapem Cardana?

I jako kryptonadšenec možná můžete ignorovat NFT hype či popularitu DeFi, ale přehlížet potenciál decentralizovaných burz umožňujících on-chain směnu bez třetích stran lze jen stěží. Ani jako zarytý bitcoinový maximalista pravděpodobně nemůžete nevnímat pokrok, který platformy jako Ethereum v tomto směru za posledních několik měsíců až let dosáhly, byť i za cenu určitých “porodních bolestí.”

Cardano je v současné době třetí největší kryptoměna podle kapitalizace a jako takové od ní komunita očekává velké věci. Pro někoho tak může být překvapením, že ADA dosud nemá smart kontrakty ani svou hlavní decentralizovanou burzu, podobně jako známe Uniswap na Ethereu a další známé Dexy. To by se však mělo brzy napravit a i díky tomu cena Cardana v posledních týdnech prudce rostla a dosáhla nového ATH nad 3 dolary za jednotku. Inteligentí smouvy přinést fork Alonzo již 12. září.

Tým stojící za decentralizovanou burzou Cardax dosáhl pokroku při sestavování týmu s technickými zkušenostmi v oblasti decentralizované technologie a byl nedávno vybrán komunitou Cardano jako první DEX, který vyhrál Cardano’s Project Catalyst. Jde o grant poskytnutý komunitním projektům Cardano postaveným na jeho síti. Během sedmi dnů svého předprodeje v komunitě tým Cardax navíc získal 1,5 milionu dolarů. Na rozdíl od Uniswapu však tým nehovoří o případném airdropu pro komunitu, ale plánuje v září provést veřejný prodej svého governance tokenu CDX.

Spuštění burzy má proběhnout po hard forku Alonzo. Tým za Cardaxem dále prozradil, že jejich cílem je „udržovat platformu a zajistit, aby dobře fungovala pro naše uživatele“

Advertisement
a poté „začít plánovat Cardax V2 s více funkcemi DeFi a ještě více uživateli.“

TIP: Nadace Cardano vytvořila “pětiletku” – plán se zaměřuje na banky a společnosti Fortune 500

Závěr

Nyní se takříkajíc láme chleba. Zůstane Cardano tichým světem bez aktivity, jak tvrdí někteří kritici, nebo dostojí své nadobyté popularitě a udrží si pozici jedné ze tří největších kryptoměn na světě? Je zřejmé, že nadcházející update i další projekty v ekosystému ADA, jako je burza Cardax, v tom sehrají stěžejní roli.

Proč nedržet Bitcoin (BTC) v peněženkách třetích stran, jako jsou burzy a banky: Názor

Ethereum půjde nad 20 000 dolarů! Macro guru Raoul Pal střílí od boku: Seriál TNT

Anthony Scaramucci: 100 000 USD za BTC do konce roku je stále na dosah

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.