Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

SEC vydává nové upozornění na kryptoměnové investiční podvody

Americká SEC varuje retailové investory před podvody v kryptosvětě. Důvodem upozornění je rostoucí popularita počátečních nabídek mincí a tokenů.

Investorské upozornění SEC

„Rostoucí popularita“ počátečních nabídek kryptoměn vede komisi pro cenné papíry a burzy, aby zveřejnila nové upozornění na investiční podvody související s digitálními aktivy a kryptoměnou. SEC tak své upozornění směřuje primárně na podvodné kryptoměny a jejich prodeje, zatímco kryptosvět je bohužel také plný dalších typů scamu, jako jsou falešné phishingové stránky, peněženky a jiné aplikace, podvodné nabídky typu pošli mi jeden BTC a dostaneš 2 nazpět, ale i celá řada dalších podvodů, často inzerovaných pomocí sociálních sítí a video platforem.

Upozornění uvádí:

„Podvodníci nadále využívají rostoucí popularity digitálních aktiv k přilákání drobných investorů do podvodů, což často vede ke zničujícím ztrátám.”

Po zmínce ICO a dalších prvotních nabídek pracovníci úřadu SEC pro vzdělávání a advokacii investorů (OIEA) a pracovní skupiny RSTF (Enforcement’s Retail Strategy Task Force) dále připomínají některé ze zásad investování do kryptoměn:

„Někteří investoři například mohou mít FOMO, vzhledem k růstu cen některých digitálních aktiv v posledních letech, že zmeškají příležitost stát se velmi bohatými. Pokud uvažujete o investici související s digitálními aktivy, věnujte čas pochopení fungování investice a vyhodnocení jejích rizik. Hledejte varovné signály, že se může jednat o podvod.”

Varovné signály dle SEC

Krypto investorské upozornění amerických úřadů pokračuje v podobném duchu a připomíná některé z varovných signálů. Pokud zvažujete investici do krypto aktiv, SEC doporučuje opatrnost a zmiňuje tyto červené vlajky:

  • „Garantovaná“ vysoká návratnost investic.  (Klasickým signálem podvodu jsou i podle SEC sliby vysoké návratnosti s nízkým rizikem, které mohou být doplněny falešnou historií a nereálnou předpovědí budoucí návratnosti.)
  • Nelicencovaní/neregistrovaní prodejci. („Nelicencovaní, neregistrovaní prodejci se dopouštějí velké části podvodů s cennými papíry zaměřenými na retailové investory v USA.”)
  • Stoupající hodnoty účtu. („Vyobrazení investičních účtů, jejichž hodnota rychle roste a poskytuje vysokou návratnost, jsou často falešná. Toto je taktika, kterou podvodníci používají k nalákání investorů na vyhlídky na velké bohatství.”)
  • Zní to příliš dobře na to, aby to byla pravda. („Pokud investiční „příležitost“ zní příliš dobře na to, aby to byla pravda, pravděpodobně to tak je. Pamatujte, že potenciál vysoké návratnosti investic obvykle zahrnuje vysoké riziko.”)
  • Falešné hodnocení. („Podvodníci někdy platí lidem – například hercům, kteří se vydávají za obyčejné lidi, kteří se stali milionáři, influencerům sociálních médií a známým osobnostem – za propagaci investic na sociálních médiích nebo ve videu.”)

TIP: Další bezpečnostní pravidla a zásady si přečtete zde

Závěr

Očekávali jsme další vágní upozornění typu pozor na krypto, protože se zde perou peníze, kupují drogy a podobné nesmysly, které faktická data v drtivé většině případů vyvrací, ale SEC tímto varováním prokázala slušnou znalost problematiky. Nejnovější varování úřadu stojí za pozornost a pokrývá značnou část podvodů, které „nadále využívají rostoucí popularity digitálních aktiv.”

Proč nedržet Bitcoin (BTC) v peněženkách třetích stran, jako jsou burzy a banky: Názor

Stane se decentralizovaná burza Cardax Uniswapem ekosystému Cardana (ADA)?

Ethereum půjde nad 20 000 dolarů! Macro guru Raoul Pal střílí od boku: Seriál TNT

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *