Množství peněženek s Bitcoinem (BTC) je na historickém maximu

pasivní příjem, btc, bitcoin, mobil, green

Jak uvádí Glassnode, tak i navzdory korekci ceny Bitcoinu se tento měsíc počet adres držících nějaké množství BTC vyšplhal na historické maximum.

Nejvíc uživatelských účtů na Bitcoinu

Zatímco přesné množství hodlerů a dalších uživatelů a vlastníků BTC lze jen odhadnovat, známe přesné množství peněženek. Počet těchto uživatelských účtů, chcete li bitcoinových adres s nenulovým zůstatkem, dosáhl minulý týden nového historického maxima. Přední on-chain datová společnost to uvedla na Twitteru.

Glassnode uvádí:

„Počet bitcoinových adres s nenulovým zůstatkem dosáhl nového historického maxima 38,76 milionů adres. Předchozí maximum 38,7 milionů bylo stanoveno před sedmi měsíci 23. dubna, přičemž úplné zotavení trvalo 213 dní.“

Množství nenulových BTC peněženek (zdroj: Glassnode)

Nové maximum dále zaznamenal také počet BTC adres s 0,01+ BTC. Ten v pondělí raketově vzrostl na nové historické maximum 9,33 milionů.

Listopadová korekce byla mírná

Společnost dále připomíná obchodníkům, že že listopadová celková korekce ceny hlavní kryptoměny je ve skutečnosti nejméně závažným propadem roku 2021. Bitcoin se během korekce z minulého měsíce dostal o 21,8 % dolů z historického cenového maxima (ATH).

„Může být překvapením, že tato korekce je ve skutečnosti nejméně závažná v roce 2021, měřeno z hlediska propadu z ATH,” uvádí Glassnode a přidává konkrétní data:

  • Leden = -29,4 %,
  • únor = -24,2 %,
  • duben = -26,5 %,
  • květen – červenec = -54 %,
  • září = -37,2 %,
  • listopad = -21,8 %.

Bitcoin se aktuálně obchoduje asi za 1 milion 287 tisíc korun, tedy 57 190 dolarů. Zatímco aktuálně je král kryptotrhu ze svého cenového maxima okolo 69 000 $ dole o cca 17 %, v 1. polovině roku zaznamenal propad o více než 50 %.

Advertisement

Závěr

Navzdory tomu, že se i přes očekávání mnohých analytiků v listopadu cena Bitcoinu držela pod svými historickými maximy, uživatelská základna roste. Podle Glassnode je na historicky nejvyšších úrovních jak počet nenulových peněženek, tak i těch, které drží alespoň milion satoshi, tedy 0,01 BTC.

TIP: Věděli jste, že se tomuto podílu říká centi-bitcoin? Více si přečtěte v článku Bitcoinové jednotky.

Pro budoucí masové přijetí i pro každodenní platby prostřednictvím Bitcoinu je rozhodující, zda se rozšíří mezi běžnou populaci. Je tedy zásadní, zda roste počet drobných hodlerů, kteří drží určité množství BTC na svých peněženkách.

 

Bitcoinový nadšenec Jack Dorsey končí jako šéf sociální sítě Twitter

Americký maloobchodní gigant Newegg odhaluje podporu SHIBA INU

Hillary Clintonová říká, že Bitcoin destabilizuje dolar. Od Bidena chce regulace

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.