Hillary Clintonová říká, že Bitcoin destabilizuje dolar. Od Bidena chce regulace

Hillary Clinton

Bývalá ministryně zahraničí Hillary Clintonová volá po zvýšené regulaci trhů s kryptoměnami.

  • Rizika pro dolar jako rezervní měnu;
  • potřeba regulovat trh kryptoměn.

Hesla, která slýcháme neustále již několik let, jako by růstoucí inflace, problémy spojené s pandemií a další náznaky potenciálních ekonomických rizik nebyly v porovnání s nikým neovládanou svobodnou internetovou měnou ničím.

Hillary Clintonová jmenovala směs algoritmů na sociálních sítích a shromažďování velkých částek peněz prostřednictvím kryptoměn jako potenciální problém pro status amerického dolaru. Ten mezitím trpí největší inflací za posledních 30 let (6,2+ %).

Bitcoin, který má neměnnou nabídku pevně zakotvenou v samotném kódu, i celý trh je podle političky třeba regulovat, aby se ochránil dolar. Americká demokratka pomyslně přidala krypto do skupiny “třídních nepřátel” po boku takových strašáků, jako je třeba Rusko.

„Nedíváme se jen na státy jako Rusko nebo Čína, ale díváme se také na nestátní aktéry destabilizující státy [a] destabilizující dolar jako rezervní měnu,“ řekla Clintonová a dodává: „Existuje tolik velkých otázek, které musí Bidenova administrativa řešit.”

TIP: Američtí demokraté navrhují, že jsou kryptoměny cenné papíry, což má přinést o 16,78 mld. USD více daní

Výrokům předcházely náznaky z minulého týdne, kdy uvedla, že věří, že rozšířené přijetí kryptoměn má moc destabilizovat fiat měny

Advertisement
a národy jakékoli velikosti.

Nejsou to tedy současné problémy spojené s prudkou inflací, ekologií či nedostatkovým zbožím a energiemi, ale kryptoměny jsou tím palčivým problémem, který je podle bývalé kandidátky na post prezidentky USA třeba nutně řešit.

 

Co bych poradil svému mladšímu já o financích (2. díl)

V USA se inflace dostala na 30letá maxima – jak moc ceny rostou?

Od spuštění EIP-1559 byl spálen jeden milion ETH! Ethereum je přesto inflační

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.