Pondělí, 20 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Metaverse je tržní příležitost rychle přitahující nové uživatele, říká Grayscale

Podle nové zprávy od Grayscale se počet aktivních uživatelů metaverse od začátku roku 2020 jen do června 2021 zdesetinásobil.

Metaverse je na začátku

  • Facebook se přejmenoval na Meta, protože Zuckerberg věří, že to lépe vyjadřuje technologické ambice velikána.
  • Adidas se ptá fanoušků na Twitteru, co si myslí o adiVerse.
  • Časopis TIME dostane zaplaceno v Ethereu za spuštění týdenního zpravodaje Into the Metaverse a seznamu TIME 100 Companies pro metaverse.
  • Decentraland (MANA), The Sandbox (SAND) a další metaverse kyptoměny pumpují.

Krypto investiční gigant Grayscale zveřejnil býčí zprávu o metaverse nazvanou The Metaverse, Web 3.0 Virtual Cloud Economies. Společnost odhaduje, že „tržní příležitost“ pro uvedení met averze do hlavního proudu může mít v příštích několika letech hodnotu přes 1 bilion dolarů.

Zpráva se zmiňuje o propojení metaverse platforem s kryptoměnami, NFT, stakingem, různými DeFi protokoly a samozřejmě blockchainovými hrami a play-to-earning

Podle výzkumníků Grayscale Davida Gridera a Matta Maxima tyto věci vytvořily nový online zážitek, který rychle přitahuje nové uživatele, ale třeba i rizikové investory. Ti údajně ve 3. čtvrtletí investovali 1 miliardu dolarů do her na blockchainu, což představovalo 12 % celkového fundraisingu pro celý krypto sektor.

10násobek uživatelů

Ačkoli tento svět může být na začátku, uživatelé se do něj údajně již nyní jen hrnou. Uživatelská základna od začátku roku 2020 vzrostla 10x a v červnu 2021 se pohybovala na přibližně 50 000.  Zpráva k tomu uvádí:

„Ve srovnání s ostatními segmenty Web 3.0 a Web 2.0 jsou uživatelé virtuálního světa Metaverse stále na začátku. Pokud ale míra růstu zůstane na své současné trajektorii, má tento vznikající segment potenciál stát se v nadcházejících letech hlavním proudem.”

Celosvětové příjmy z hraní ve virtuálním světě dosáhly v roce 2020 celkem 180 miliard dolarů, přičemž výdaje představovaly přibližně 40 miliard dolarů. Odhaduje se, že sektor by mohl do roku 2025 získat více než 400 miliard dolarů, především díky modelu in-game výdajů.

TIP: Časopis TIME bude držet Ethereum a informovat o Metaverse ve spolupráci s Galaxy Digital

Závěr

Výzkumníci z Grayscale dali dohromady zprávu, kde hodnotí potenciál odvětví okolo metaverse. Rychle rostoucí počet uživatelů dává tušit, že se může jednat o začátek budoucího byznysu za stovky miliard dolarů. Nutno dodat, že hype kolem těchto projektů je tu právě nyní a jak už bylo uvedeno, řada zapojených kryptoměn již má za sebou nemalou pumpu.

 

Acala vyhrála první aukci parachainů na Polkadotu. Shromáždila 32,5 mil. DOT (1,28 mld. $)

Acala vyhrála první aukci parachainů na Polkadotu. Shromáždila 32,5 mil. DOT (1,28 mld. $)

Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *