Pátek, 24 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Trh se zotavuje z Black Friday, který vyvolala nová mutace koronaviru: Zprávy týdne

Je čas výprodejů a black friday slevy dorazily i na kryptomarket. Je to již podruhé, kdy si svou pondělní snídani můžete vychutnat při pohledu na Bitcoin za 57 500 USD po ještě zajímavějších pátečních a víkendových slevách. Začínají Zprávy týdne na českém hodlerském webu a kromě Black Friday se dnes podíváme třeba na South Park.

Nastupující německá vláda řeší krypto

Po 16 letech končí éra Angely Merkelové v Německu. Ta odchází do důchodu a nahradí ji Olaf Scholz z SDP. Země je v současnosti vnímána jako poměrně velmi crypto-friendly a v srpnu například vstoupil v platnost zákon, který umožnil institucionálním fondům držet kryptoměny.

Nastupující vládní koalice kryptoměny řeší v koaliční dohodě. V tuto chvíli není jasné, zda tento zájem o krypto může být předzvěstí budoucího odklonu od původního směru, kdy bylo Německo kryptoměnám nakloněno. Lze však dle slov koalice očekávat tlak na regulační orgány EU, které by se „neměly starat pouze o tradiční finanční sektor, ale také zabránit zneužívání krypto aktiv k praní špinavých peněz a financování terorismu.“

Nastupující vláda se shoduje v tom, že chce kryptoměnové regulace řešit v první řadě na Evropské úrovni. K tomu má sloužit mimo jiné nový evropský zákon o dohledu nad finančním trhem. Dále uvedli:

,,Uložíme poskytovatelům služeb spojených s kryptoměnami povinnost, aby důsledně identifikovali jejich skutečné vlastníky.”

TIP: Bitcoin a kryptoměny jsou v Německu oficiálně klasifikovány jako finanční nástroj

Black Friday na kryptotrhu

Ve čtvrtek večer Bitcoin útočil na rezistenci na hodnotách okolo 60 tisíc dolarů. Cena hlavní kryptoměny se na tyto úrovně dostala po neúspěšném vstupu do fáze price discovery, kdy řada influencerů a analytiků očekávala razantní růst ceny ještě do konce listopadu.

V pátek ráno se trhy šířila určitá panika spojená s novou mutací koronaviru. Reagoval i krypto sektor a to přibližně 10% propadem. V pátek tak bylo možné BTC nakoupit za méně než 54 tisíc dolarů a řada altcoinů vykázala výrazné propady.

Crypto Fear & Greed Index se ve stejnou dobu dostal

na minima od konce září. Naměřeno bylo 21 bodů ze 100, což značí extrémní strach. V současné době se trh zotavuje, Bitcoin se obchoduje na cca 57 500 USD a Fear & Greed Index postoupil na 33 bodů.

Jihoafrická mutace koronaviru označená jako B.1.1.529 vzbuzuje velké obavy. Tento virus se nyní radikálně liší od původního, který se objevil v čínském Wuhanu. To znamená, že dosavadní vakcíny na něj nemusí být účinné. Koronavirus tak nadále děsí jak společnost, tak i trhy, na které by negativně dopadlo další prodlužování a znovunasazování opatření, jako je lockdown, ale i důsledky epidemie jako takové.

Bitcoin byl poprvé razantně stržen společně s ostatními trhy v souvislosti s koronavirem v březnu 2020. Tehdy se ukázalo, že ani hlavní kryptoměna není imunní vůči panice na světových trzích, což naznačuje, že může dojít k dočasnému prudkému propadu ceny BTC také v případě vypuknutí globální finanční a ekonomické krize.

Bitcoin byl v South Parku

V novém dílu slavného animovaného seriálu pro dospělé South Park se objevil Bitcoin. Zatímco v dřívější epizodě Cartman vzdělával diváky o Bitcoinu, tentokrát je South Park mnohem štiplavější.

Děj epizody s názvem Post COVID se odehrává v budoucnosti v roce 2040. Jedna z hlavních postav mezitím dospěla a přijíždí do motelu. Zde na Stana Marshe čeká nápis „Bitcoin only” a obsluha na recepci k tomu říká:

,,Nyní samozřejmě přijímáme pouze Bitcoin a další kryptoměny. Je to budoucnost. Všichni jsme se rozhodli, že centrální bankovnictví je zmanipulováno, takže více důvěřujeme Ponziho fly-by-night schématům.“

https://youtu.be/ozOdhFcEbCg

 

 

Bitcoin byl zase v Simpsonech! Jsou bullish a predikují za jeden BTC “jedno nekonečno”

Metaverse je tržní příležitost rychle přitahující nové uživatele, říká Grayscale

Acala vyhrála první aukci parachainů na Polkadotu. Shromáždila 32,5 mil. DOT (1,28 mld. $)

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *