Předseda Fedu Jerome Powell: Kryptoměny nenarušují finanční stabilitu USA

fed, Jerome Powell

Jerome Powel neřekl, že CBDC a digitální dolar případně vydaný FEDem bude užitečný a potřebný – užitečné budou stablecoiny obecně, „pokud budou řádně regulovány.”

Předseda Federálního rezervního systému Spojených států (FED) Jerome Powell v úterý naznačil, že ačkoli by vládní agentura měla zvážit sledování vývoje v kryptoprostoru, nepovažuje kryptoměny za ohrožení pro americké trhy a jejich finanční stabilitu.

Powel dále odpovídal na otázku Michaela Derbyho z Wall Street Journal, zda by podpořil závěry zprávy prezidentovy pracovní skupiny pro finanční trhy zveřejněné 1. listopadu. Zpráva navrhla, aby emitenti stablecoinů podléhali příslušnému federálnímu dohledu podobnému jako u bank, což má být legislativa, naléhavě potřebná k řešení rizik.

„Stablecoiny mohou být jistě užitečnou a efektivní součástí finančního systému sloužící spotřebitelům, pokud budou řádně regulovány,“ řekl Powell. „Právě teď nejsou. Mají potenciál se škálovat, zejména pokud by měly být spojeny s jednou z velmi velkých technologických sítí, které existují.“

„Mohli byste mít platební síť, která by byla okamžitě systémově důležitá a neměla by odpovídající regulaci a ochranu. Veřejnost se spoléhá na vládu a zejména Fed, abychom zajistili, že platební systém je bezpečný a spolehlivý.“

Powel by nebyl pro zákaz kryptoaktiv

Advertisement
po vzoru Číny, ale stále je považuje za rizikové a zároveň vyjádřil potřebu regulace stablecoinů. Stablecoiny jsou jako fondy peněžního trhu, jsou jako bankovní vklady, ale do určité míry jsou mimo regulační perimetr a je vhodné, aby byly regulovány,” dodal.

 

Co je to HODL (hold?), kdo je hodler, jak začít hodlovat a proč Bitcoin? [2021]

Bitcoin je banka v kyberprostoru provozovaná neúplatným softwarem: Saylor

Bylo vytěženo 90 % celkové zásoby Bitcoinu! Jen 10 % zbývá

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.