Všichni byli bilionáři po závadě CMC – Bitcoin až za 900 miliard USD!

kolik, bitcoin, věštkyně, kolik stojí, bude

Chyba datového agregátoru zobrazujícího ceny kryptoměn CoinMarketCap (CMC) včera zaskočila i pobavila kryptokomunitu.

CMC a iluzorní moon kryptoměn

Včera se na trhu vcelku nic moc nedělo. Líné a poklidné podnebí kryptotrhu náhle narušila astronomická pumpa. Populární webová stránka pro sledování ceny kryptoměn CoinMarketCap (CMC) měla neočekávanou závadu, která způsobila, že ceny kryptoměn naprosto raketově vyletěly nahoru.

CMC byl informován o problému se zobrazenou cenou a technický tým byl schopen problém rychle vyřešit asi o 48 minut později. Mezitím však leckdo spadl ze židle a jiní si zase poprskali monitory nápojem dle vlastního výběru. Jen doufáme, že nikdo z toho šoku nedostal infarkt.

 

(Zdroj: Twitter; CRU News)

Problém měl CoinMarketCap a několik dalších cenových indexů, ale i stránky využívající jejich data, jako jsou některé kryptoweby. Cena Bitcoinu se podle webu Cointelegraph přiblížila až k 900 miliardám dolarů, zatímco ETH vykázalo více než 81 miliard dolarů. CMC se poté omluvil za nesrovnalosti a chybu okořenil tímto tweetem:

„Jaký to byl pocit být na pár hodin trilionářem?😂”

Mezitím se kryptokomunita dobře bavila a nenechala se rozhodit pádem z iluzorního měsíce.

Kryptokomunita je místnost plná vtipálků

„A ne, neukázali jsme vám ceny z roku 2026. Tu zálohu za Lambo bychom raději zastavili,” dodal CMC.

Muttley Investor se domníval, že šlo o hack. Ke svému meme napsal: JÁ poté, co jsem zkontroloval, že CoinMarketCap byl hacknut a všechny ceny byly falešné.”
„Sledujte, jak mainstreamová média obviňují @elonmusk a Teslu za tyto zisky,” napsal v souvislosti s Muskovou podporou Dogecoinu Blockworks.
Advertisement

Nejdůvěryhodnější autorita na světě 😀

Závěr

Hodleři se ve středu mohli několik hodin kochat pocitem bilionového bohatství díky chybě CMC. Také uživatelé Trust Wallet byli v šoku, když jim jejich peněženky ukázaly zůstatky s pěknou řádkou nul navíc. Na Twitteru pak bylo veselo a všichni kryptoinvestoři se dobře pobavili, aby utěšili žal způsobený náhlou ztrátou nečekaných zisků. Jak se říká – rychle nabyl, rychle pozbyl.

 

Předseda Fedu Jerome Powell: Kryptoměny nenarušují finanční stabilitu USA

Ukončí bull run Bitcoinu double top? Brandt se obává crashe

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.