Středa, 24 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Ontology | Popis Kryptoměny, Peněženka, Tým – Jak Stakovat ONT Gas? (+ Video, Soutěž)

Ontology patří mezi kryptoměny, které svým majitelům umožňují získávat dividendy, podobně jako NEO. V tomto článku se můžete těšit na recenzi projektu, návod na vytvoření peněženky, jak si vytvořit pasivní příjem v tomto projektu a v závěru vám nabídneme i  soutěž.

INFO: Tento článek a video pod ním vám ve spolupráci s KryptoHodlerem a česko-slovenskou komunitou projektu Ontology přináší youtube kanál Online investice.

Ontology 

Projekt Ontology odstartoval v listopadu 2017 a stojí za ním čínská společnost Onchain. O té jsme mluvili již u projektu NEO se kterým má Ontology mnoho společného. Spoluzakladatel NEO Da Hongfei je totiž i zároveň CEO Onchainu. Dle jeho slov NEO a Ontology spolu vytvářejí široký ekosystém využívající blockchain, aby sloužil reálné ekonomice.

  • Oproti NEO, který lze psát v Javě, má Ontology svůj vlastní jazyk Go.

Ontology vyvinula společnost Onchain a nyní je projekt veden Ontology Foundation. Produktem Ontology je DNA, který je psán v Go a pomáhá jiným blockchainům, nebo třeba finančním institucím, vytvořit si vlastní vysoce výkonný blockchain, nebo i řešení napříč blockchainy – tzv. cross-chain.

Samotné Ontology slibuje revoluční řešení ve využívání blockchainu pro podnikatele, a to bez nutnosti pokročilé znalosti v této oblasti. Oproti NEO, které se zaměřuje na digitální aktiva, cílí Ontology na ověřování a pravost informací. Ať už jde o identitu lidí, vlastnictví majetku, ochrana autorských dat, nebo samotných aplikací. Produkt, který toto umožňuje, se nazývá Ontology DID (Distributed Identity Framework). Poskytuje verifikaci identity a více faktorové ověření pro osoby, organizace nebo objekty. To vše prostřednictvím smart kontraktů Ontology. Jde o open source, který najdeme na jejich Githubu.

Vznik Ontology

Ontology se nemusí těžit, tak jako je tomu např. u Bitcoinu.  Vzniklo na konci roku 2017, kdy byla 1 miliarda předtěžených tokenů ONT rozdělena v poměru:

  • 28% institucionálním partnerům,
  • 25% na vývoj Ontology ekosystému,
  • 15% hlavnímu týmu Ontology,
  • 12% jako Airdrop pro komunitu Ontology,
  • 10% radě NEO,
  • 10% technické podpoře komunity Ontology.

Tým

Jádro týmu je aktuálně tvořeno již více než 100 členy. My se podíváme pouze na ty hlavní.

Jun Li

Je zakladatelem Ontology a zároveň spoluzakladatelem Onchain. Má bohaté akademické vzdělání, včetně bakalářského titulu z informatiky, magisterského studia komunikačního inženýrství, MBA z Univerzity v Manchasteru. Je to senior blockchain architekt a specialista na blockchain řešení s 16letou pracovní zkušeností v oblasti IT a fintech. Vybudoval několik technických týmů a systémů od nuly, např. čínský projekt Infosys. Má také hluboké znalosti finančního sektoru z působení na čínské burze.

Andy Ji

Zastává funkci vedoucího strategie. Má značné zkušenosti s blockchainovou technologií, včetně toho, že je vůdcem jedné z Top 500 blockchainových skupin. Je také zástupcem generálního ředitele inovačního centra technologické skupiny Wanda a vedoucím divize blockchainové technologie Wandy, zástupcem generálního tajemníka čínského ministerstva průmyslu a informačních technologií Fórum technologického a průmyslového rozvoje Blockchain Působí jako zástupce ředitele Čínské ekologické aliance pro blockchain (CBEA)

Ning Hu

Je pozice je senior protokolový architekt. Je jedním z prvních profesionálů sémantického webu v Číně.  Jeho zkušenosti zahrnují plánování podnikových zdrojů, digitalizaci vládních záležitostí, herní platformy a streamování médií. V roce 2008 nastoupil do projektu Halo, iniciovaného Paulem Allenem, spoluzakladatelem společnosti Microsoft, kde jeho příspěvky zahrnovaly velká data, umělou inteligenci, práci související se sémantickým webem atd.  V roce 2013 se podílel na založení čínské divize pro Podnikovou a komerční banku v Číně. Má bohaté znalosti v oblasti bankovního financování a předplacených karetních služeb.

…Dalším z vývojářů je Honglei Cong. Ten působil jako inženýr ve společnosti Cisco a také v další čínské společnosti EMC. Link Su. Ten působil jako vývojář u společnosti IBM. You Xinfei

je PR ředitel.Působí také jako ředitel pro styk s věřejností u společnosti Onchain. Měl na starosti PR u projektu NEO. Tým je plný opravdu zkušených borců, kteří působili ve významných společnostech, nejen v Číně.

ONT

Co se týče kryptoměny samotné. Do června 2018 bylo Ontology NEP-5 tokenem, bežicím na blockchainu NEO. Od června 2018 Ontology přešlo na svůj vlastní blockchain. ONT je coin, který nedělitelný. Tzn. nejmenší množství, které můžete poslat, je 1 ONT a další celá čísla. Je to stejné jako u kryptoměny NEO.

K ověřování transakcí se využívá konsensus DBFT  – neboli nody kontrolované týmem. Kdy za každým nodem stojí nějaká společnost nebo tým. Opět je zde podoba s NEO.

Dividendy

Ontology nám umožňuje možnost vytvoření si pasivního příjmu. S každým nově vytvořeným blokem v síti, obsahující schválené transakce, je vytvořeno 4 ONG (Ontology Gas), který plní stejnou funkci jako Gas u NEO. Tyto čtyři nově vytvořené ONG se rozdělí mezi všechny držitele samotného Ontology ONT, a to v poměru jejich držených tokenů. Kdo drží více, dostane více.

Odměnu v podobě ONG získáte za držením od 1 ONT v oficiální peněžkách 0Wallet, ONTO, nebo na dohodnutých burzách, mezi které patří např. Binance. Na oficiální peněžence se připisuje ONG po každém bloku, jehož vytvoření trvá 1 – 30 s. Na burzách se vám Ontology Gas připíše jednou měsíčně.  Aktuální zisk se pohybuje 3,3 % ročně.

Tento zisk si můžete zvýšit přibližně o 2/3. A to stakováním od minimálně 500 ONT, což je při aktuální ceně nějakých 375 $. Při stakování dostáváte jednak nově vytvořené ONG, jako v prvním případě, a k tomu navíc i odměnu z poplatků od nodu, pro který jste hlasovali, který ověřuje transakce v síti. Stakování je možné pouze v peněžence OWallet. A když to vydržíte celý jeden měsíc, dostanete navíc i bonusové ONG přímo od komunity Ontology. Tímto se nám původní 3,3% zvedají na ještě zajímavější úroveň. (Pozn. red.: samozřejmě u kryptoměn váš zisk klesá a stoupá s aktuálním kurzem.)

  • Odměna (resp. tvorba ONT Gas) se bude postupně snižovat, podobně jako to zajišťuje halving u Bitcoinu či Litcoinu. Jak to bude probíhat, můžete vidět v tabulce níže. Rok 2019 je 2. rokem, kdy Ontology stojí na vlastním mainnetu.

Soutěž

Od zástupců česko-slovenské komunity je pro vás připravena soutěž o 200 ONG pro tři výherce, tedy přibližně 35$ pro každého z výherců. Více informací najdete ve videu. (Telegramová skupina, podmínky soutěže)

  • Ve videu pod článkem také najdete shrnutí kladů a záporů, průzkum soc. sítí a návod na peněženku.

Video

Toto video čtenářům webu Hodler (KryptoHodler.cz) přináší youtube kanál Online investice, který znáte z kryptozpráv, ve spolupráci s česko-slovenskou komunitou Ontology.

https://youtu.be/QDlCB6gkw08

 

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *