Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Severní Korea Shromáždila 2 Miliardy Dolarů na Zbrojení – Část v Kryptoměnách

Informovala o tom agentura Reuters, která se opírá o „zprávu nezávislých odborníků.” Podle nich Severní Korea prostřednictvím sofistikovaných hacků získala až 2 miliardy.

Severní Korea shromáždila 2 miliardy dolarů

K případům kybernetických útoků mělo dojít v přibližně 17 zemích. Agentura Reuters uvedla, že severokorejská mise při OSN se k této zprávě nevyjádřila. Odborníci se údajně zabývají

„nejméně 35 hlášenými případy aktérů KLDR, kteří útočili na finanční instituce, kryptoměnové burzy a těžební činnost, jejichž cílem je vydělat cizí měnu.“

Zpráva byla předána sankčnímu výboru Rady bezpečnosti OSN v Severní Koreji. V ní se také uvádí, že Severní Korea použila „rozšířené a stále sofistikovanější“ hacky. Má se za to, že peníze budou sloužit na zbrojení. Země je známá svým jaderným programem, proto nelze věc brát na lehkou váhu. Ministerstvo zahraničí USA k tomu uvádí:

“Vyzýváme všechny odpovědné státy, aby přijaly opatření proti schopnosti Severní Koreje provádět škodlivé počítačové aktivity, které generují příjmy, které podporují její nezákonné programy hromadného ničení a balistické rakety.”

  • Severní Korea je formálně známá jako Korejská lidově demokratická republika (DPRK).

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://www.reuters.com/
https://www.coindesk.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *