Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Nový datový agregátor Xrplorer: 8,5 mil. XRP ukradeno pomocí fake airdropů a youtubových scamů v roce 2019

Vznikl nový komunitní web, jehož účelem je boj proti podvodům zaměřeným na uživatele a hodlery kryptoměny XRP. Xrplorer sleduje známé podvody, jako jsou falešné airdropy a youtubové “giveaway” scamy od roku 2019. Web je zatím v beta verzi a na svém twitterovém účtu uvádí, že mezi lety 2019 a 2020 bylo těmto podvodníkům od obětí zasláno více než 8,5 milionu XRP. Web dokonce zveřejnil data, na kterých burzách podvodníci odcizené XRP prodávali.

Zdroj: Twitter

Xrplorer sleduje podvody s XRP, nejen na YouTube

Jak KryptoHodler ve středu informoval, Ripple zažaloval YouTube

za nečinnost při odstraňování scamů poškozujích dobré jméno společnosti a jejího CEO. Agregátor dat Xrplorer uvádí:  „Podle našich údajů mají účty XRP spojené s těmito podvody typu “giveaway” majetek ve výši nejméně ~ 5,9 milionů XRP s mnoha postředky, které se denně vyperou prostřednictvím burz a swapových služeb.”

Web Xrplorer, původně nesoucí název „XRP Forensics“, se prezentuje jako „komunitní iniciativa, která má pomoci předcházet podvodům a bojovat proti podvodným činnostem s XRP ledgerem.“ Uvádí:

„Pro investory XRP existují nebezpečí, které jsou maskované jako dobře míněné dárky a airdropy. Na sociálních médiích se maskují jako vážení členové komunity, celebrity a oficiální komunikační kanály webových stránek. Vytváříme nástroje, abychom pomáhali lidem, kteří se stali oběťmi, a abychom v tom zabránili ostatním. Čas je zásadní. Od chvíle, kdy si oběť uvědomí, že byla podvedena, do doby, kdy začne stopovat své finanční prostředky a kdy se zkontaktuje s burzou, jsou peníze často dávno pryč.“

Podvodníci nabízeli zdarma 5násobek

Pozoruhodné pak je, že podvodný kanál, který se vydával za CEO společnosti Ripple Brada Garlinghouse, získal neuvěřitelných 342 tisíc odběratelů. Byl přitom jen jedním z mnoha, které používají fotografie či rovnou reálná videa projevů od reálných osobností a spojí je s podvodným airdropem. Tito konkrétní podvodníci pak naléhavě požadovali od sledujícíh zaslání 5 000 až 1 000 000 XRP na uvedenou adresu a slibovali 5násobnou částku zaslat nazpět.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *