Úterý, 18 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Cena Steem forku Hive prudce vystřelila po zalistování na Huobi a Binance: Přes 700 %

Hive je fork kryptoměny Steem, který vznikl poté, co část komunity neakceptovala příchod Jusina Suna a jeho centralizační skandál. Steem vznikl v roce 2016 a jeho hlavním účelem je pohánět decentralizovanou blogovací platformu Steemit. Po rozdělení 20. 3. 2020 vznikl Hive (česky úl), který pohání Hive blog… Obě platformy (navštívit můžete zde a zde) mimochodem vyplácejí krypto, jako odměnu za tvorbu obsahu, ale i za upvotování a komentování.

Hive pumpuje jako o život

Hive po svém vzniku zamířil někam mezi altcoiny s pořadím 200 až 300 na CMC. Tam se však dlouho neohřál a po zalistování na burze Huobi prudce vypálil vzhůru a probojoval se do první stovky. Kdo je již v kryptosvětě déle, tak ví, že každá pumpa nakonec končí protipohybem. Nicméně Hive určitě patří ke kryptoměnám, které si pozici v první stovce zaslouží a v tuto chvíli není důvod se domnívat, že by se zde dlohodobě neudržel.

Ve čtvrtek ještě stála jednotka Hive 0,12 USD. V době přípravy tohoto článku je to již 0,91 dolaru. To představuje přibližně 758procentní růst. Zajímavostí je, že Huobi patřila k burzám, které de facto zneužily prostředky zákazníků, aby podpořily převzetí Steemu Justina Suna. Nicméně následně podporu stáhly, když se ukázalo, že Sun zkreslil povahu dané události jako hackerský útok. Huobi poté oznámila, že podpoří fork a držitelům Steemu na své platformě rozdá mince Hive.

Přidala se také Binance, která se již dříve komunitě Steemu omluvila, že se rovněž zapletla do aféry. Zalistování na hlavních burzách je pro každou kryptoměnu velmi důležité z mnoha důvodů, jako je dostupnost pro nové zájemce, legitimita a likvidita. V tento moment je Hive 34. nejsilnější kryptoměna s tržní kapitalizací 250 milionů dolarů a Steem 66. s kapitalizací cca 75 mil. USD.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *