Úterý, 23 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

3 Výroky o kryptu: Steve Forbes, Brad Garlinghouse a profesor Hong Ki-hoon

Kdo chce znát názory kryptoměnové komunity a jejích představitelů, musí komunitě naslouchat. V našem novém nepravidelném seriálu nazvaném 3 výroky o kryptu se vám snažíme zprostředkovat zajímavé příspěvky a myšlenky lidí. Můžete se zde setkat s kritikou i chválou a zjistit, co si myslí ostatní – například Steve Forbes.

Forbes

  • Steve Forbes je mediální magnát, šéfredaktor obchodního časopisu Forbes a vnuk jeho zakladatele (Bertie Charles Forbes).

Forbes se v nedávném rozhovoru vyjádřil na adresu kryptoměn. Popsal je jako:

„…high-tech volání o pomoc plynoucí z nestability dnešních vládou tištěných peněz.“

Forbes si všiml, že krypto aktiva byla v zemích jako Venezuela či Sýrie, které čelí měnovým krizím, přijata jako zajištění proti prudké inflaci a uchovatel hodnoty. Nicméně vidí vznik krypta pouze jako příznak selhání hospodářské politiky. Do čela hypotetické krypto revoluce by Forbes dosadil spíše Libru od Facebooku, či dokonce Amazon, než starý dobrý Bitcoin. Nicméně podle něj krypto stejně nedostane povolení od vlády

Garlinghouse

  • Brad Garlinghouse je generální ředitel společnosti Ripple, která je emitentem a držitelem asi poloviny všech mincí 3. největší kryptoměny XRP.

Garlinghouse upozornil na vznik Bitcoinu v reakci na finanční krizi 2008. Nebývalý tisk dolarů, kterým se vláda USA snaží stimulovat padající ekonomiku, podle něj může nahrát Bitcoinu do karet. Tento stimul již činí 3 biliony dolarů a dle názoru šéfa Ripple toto číslo ještě poroste. V souvislosti s tím říká:

„Je důležité si uvědomit, že Bitcoin se narodil v důsledku globální finanční krize [v letech] 2008 a 2009. 

Zlato bylo v mnoha ohledech aktivem bezpečného ráje. Došlo u něj sice k poklesu na začátku krize likvidity v roce 2008, ale pak předvedlo bull-run a myslím, že uvidíme podobnou trajektorii a podobnou příležitost na kryptoměnovém trhu celkově.“

Tip: 3 Výroky o kryptu: Virální tweet Binance se ptá: „co je XRP?”

Hong Ki-hoon

  • Hong Ki-hoon je v jihokorejských médiích prezentován jako odborník a profesor na Hongik University.

Dnešní třetí výrok patří profesorovi na jihokorejské univerzitě, který zpochybňuje úlohu kryptoměn coby bezpečného přístavu. V kontrastu s Garlinghousem Hong Ki-hoon tvrdí, že kryptoměny jsou „špatnou volbou“ jakožto “safe-haven” aktiva během pandemie COVID-19. Říká:

„Abyste byli v bezpečí, musí být splněny dvě podmínky. Za prvé, volatilita hodnoty aktiva musí být nízká, a za druhé, když se očekává zvýšení volatility na trhu, měla by se hodnota zvýšit. Tudíž krypta nesplňují podmínky.“

Tip: #59: Trhy v korekci po nesmyslném růstu | Týdenní přehled

Závěr

Tak co, líbily se vám dnešní 3 výroky? Překvapil vás některý z nich, naštval, nebo naopak potěšil? Odnesli jste si něco nového? A souhlasíte tentokrát se Stevem Forbesem, Bradem Garlinghousem či profesorem Hong Ki-hoonem? Napište nám svůj názor.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *