Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

3 Výroky o kryptu: Virální tweet Binance se ptá: „co je XRP?”

Tento díl 3VoK bude trochu jiný, než ty předchozí. Zaznamenali jsme zajímavou diskuzi ohledně dlouhodobé TOP 4. kryptoměny dle tržní kapitalizace. Vše odstartoval jeden tweet, kde se burza Binance více než milionu fanoušků ptá, co je to XRP…

XRP je …

Jak byste doplnili větu: „XRP JE _____ ?”

Pravda je, že ohledně XRP existují tak rozdílné názory, jako jen u málokterých kryptoměn. Všichni si asi pamatujeme “nájezdy” nadšenců do tohoto coinu, kteří doslova bombardovali diskuze chválou na svůj oblíbený projekt. Často také náležitě doplnili kritikou centralizace Bitcoinu, a tak podobně. Tato snaha vymezit se proti králi je jistě legitimní, ale zda je oprávněná..? Příznivci XRP by asi řekli, že ano. Někteří z nich však nezaměřují pozornost na decentralizaci, ale věnují se spíše rychlosti transakcí.

..Rychlý

První vskutku zajímavá odpověď na tweet Binance srovnává rychlost transakcí. Uživatel Twitteru s účtem @xrp343 tvrdí, že XRP je „Bitcoin killer,” protože je mnohem rychlejší. Přidává srovnání transakčních rychlostí, které uvádí rychlost transakce XRP pouhé 3 sekundy. Bitcoinová transakce přitom často trvá hodinu, někdy i více, a přibližné časy transakcí dalších coinů vidíte sami na obrázku níže.

(Zdroj: Twitter – @xrp343)

Kontroverzní

Odpovědí bylo skutečně mnoho a pokud máte čas a ovládáte trochu angličtinu, můžete si vzít popcorn a sami si některé projít. Jako neutrální odpověď však můžeme vybrat velice stručnou odpověď autorky podcastů Layah Heilpern (@LayahHeilpern). Ta jednoduše napsala, že XRP je „kontroverzní.” Neříká tedy přímo, zda je dobrý či špatný, ale nepřímo poukazuje na některé neduhy, kterými trpí. Typickým příkladem je vlastnictví většiny mincí samotnou společností Ripple, což mnozí považují za ukázku toho, jak by to nemělo fungovat, protože na emisi mincí do oběhu vydělává pouze jedna centralizované společnost, nikoli celá síť těžařů či validátorů transakcí. Zároveň to přesně vystihuje celou diskuzi okolo této mince, kde na jedné straně můžeme vidět až téměř fanatické příznivce, a naprosté odpůrce na straně druhé, jak si hned ukážeme.

Odpad

Vyskytlo se mnoho těch, kteří uvedli, že je to prostě smetí. Shitcoin, který brzo skončí, a podobně. Příkladem za všechny je cynický pohled tradera, který si říká Cheds (@BigCheds). Ten uvedl, že je to: „Odpad. Ale rád s tím trejduju.” Takové názory právě poukazují na nevyspělost kryptomarketu, kde se často stává, že někdo vypumpuje do nebe cenu nějaké nízko kapitalizované kryptoměny, která je v podstatě mrtvý projekt. Velmi podobně se mimochodem vyjádřil samotný šéf burzy Bitmex, když před časem napsal: „Je to Ripple, XRP, nebo psí hovno?” Komentoval tak nový obchodní pár na své obchodní platformě. I takové jsou výroky a názory některých členů komunity.

Závěr

Názorů na XRP je tolik, jako je listí na stromě. Některé pozitivní, jiné opatrně neutrální a další vyloženě negativní. Z tohoto článku nám neúmyslně vyšla odpověď, kterou opravdu berte jen jako náhodný nevinný joke: XRP je „Rychlý kontroverzní odpad.” Ale teď vážně, XRP se na pozici čtyřky na marketu drží vydatně dlouhou dobu a byť se někomu nemusí líbit, zřejmě má svým uživatelům co nabídnout. Cílí na banky, což někteří vidí jako neodpustitelnou chybu, jiní zas jako geniální tah. A jaký je váš názor?

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *