Binance Labs vyčlenila půl miliardy dolarů na rozvoj sektoru Web3

hd, zprávy, technický

Investiční odnož největší kryptoburzy na světě Binance Labs investuje 500 milionů dolarů do Web3 projektů.

Binance investuje do Web3 eosystému

Binance Labs svou novou investicí usiluje o ještě větší průnik do kryptoodvětví. Investiční fond pomůže budouvat projekty decentralizovaného internetu postaveného na technologii blockchain a kryptoměnách.

Fond vzniká ve spolupráci s globálními investory DST Global Partners a Breyer Capital, přičemž 500 milionů dolarů se rozdělí na různé projekty v rámci několika fází.

Zakladatel Binance Changpeng Zhao (CZ) uvedl:

,,Cílem nově zavřeného investičního fondu je objevit a podpořit projekty a zakladatele s potenciálem vybudovat a vést Web3 napříč DeFi, NFT, hry, metaverse, sociálními sítěmi a dalšími segmenty.”

TIP: Návod Binance: Jak obchodovat na největší altcoinové burze? Registrace, poplatky a vše podstatné [2021]

Investice Binance

Binance Labs již od roku 2018 investovala do celé řady projektů. Patřily k nim i známá jména, jako je 1inch, Axie Infinity, Dune Analytics, Elrond, Polygon či Sandbox, ale také Terra (LUNA), která nedávno prodělala kolaps.

Zajímavostí je, že CZ vyjádřil nedůvěru ohledně plánu obnovy ekosystému Terra a spuštění nového tokenu LUNA.

„Snažím se nepředvídat, co komunita udělá. […] Mnozí jsou skeptičtí. Jsem jedním z těch kluků,“ řekl. „Musíme podpořit plán obnovy a doufat, že bude fungovat,“ dodal.

Výkonný ředitel investic, fúzí a akvizic Binance Labs Ken Li řekl, že 14 projektů

Advertisement
se účastní 4. sezóny inkubačního programu a dostanou první finanční prostředky z nového fondu.

Způsobilými startupy jsou Grindery, NuLink Network, FilSwan a Starton ze sektoru infrastruktury; CODA a OpenLeverage ze sektoru DeFi; CoralApp, AlterVerse Inc, ChapterX a Gamic Guild z herního a metaverse sektoru; Qwestive a Reveel ze sektoru SocialFi; Playbux (MyCashBack) a Ambrosia Finance z kryptofintech sektoru.

Fond založili Ling Zhang, bývalý viceprezident pro fúze, akvizice a investice ve společnosti Binance, a Wayne Fu, bývalý šéf firemního rozvoje Binace.

TIP: Průzkum ECB: Každá desátá domácnost vlastní krypoměny

Závěr

Binance Labs investuje 500 milionů dolarů do Web3 projektů napříč příslušnými sektory od DeFi přes blockchainové hry a metaverse až po kryptofintech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.