Kanadský regulátor stanovil roční limit 30 000 CAD na nákup “omezených kryptoměn”

bitcoin, směnárna, kanadská, banka, ban, kanada, jezero

Špatná zpráva pro samostatné investory z Kanady. Nové předpisy Komise pro cenné papíry Ontaria (OSC) stanovují limity pro obyvatele Ontaria a kryptoburzy. Regulace však zasáhla také další Kanaďany.

Limit 30 000 CAD na nákup “omezených kryptoměn”

Kanadské kryptoměnové burzy Bitbuy a Newton zavedly nová pravidla pro své příslušné platformy. Na příkaz regulátora kryptoburzy omezují uživatele se sídlem v Ontariu na roční limit 30 000 CAD na nákup „omezených coinů.“

Newton, kryptoburza se sídlem v Torontu, oznámila, že nové změny přicházejí po práci na registraci u Komise pro cenné papíry v Ontariu a u regulačních orgánů pro cenné papíry v dalších provinciích a teritoriích Kanady, přičemž poznamenala:

„Jsme nadšeni, že můžeme konečně oznámit naši registraci u Komise pro cenné papíry Ontaria (OSC) a regulačních orgánů pro cenné papíry ve všech kanadských provinciích, Yukonu a Severozápadních teritoriích”

Ochrana

Newton dále objasnil, že pokud by obchodník koupil a poté prodal omezenou minci, prodejní částka se odečte od limitu. Limit se resetuje každých 12 měsíců od prvního nákupu omezených mincí.

„Tyto změny mají chránit kryptoinvestory, jako jste vy, a zajistit, aby si investoři byli vědomi rizik spojených s investováním do krypto aktiv.”

Na Newtonu se v souladu s novými předpisy nový „limit čistého nákupu“ 30 000 CAD vztahuje na všechny kryptoměny, kromě Bitcoinu (BTC) a tří altcoinů:

  • Bitcoin Cash (BCH),
  • Ethereum (ETH) a
  • Litecoin (LTC).

Z výběru se zdá, že regulátor nedisponuje aktuálními informacemi z kryptotrhu, protože odráží největší kryptoměny z doby před cca 4 lety. Limit se resetuje každých 12 měsíců od prvního nákupu omezených mincí.

TIP: Proč má trading lepší marketing, než dosahuje HODL?

Odstěhování z Ontaria nemusí pomoct

Kanadská kryptoburza Bitbuy, která také potvrdila nákupní limity, uvedla, že podobná omezení platí také pro uživatele v provinciích Manitoba, New Brunswick, Newfoundland a Labrador, Nova Scotia, Ostrov prince Edwarda, Northwest Territories, Nunavut a Yukon.

Na Bitbuy jsou zákazníci klasifikováni ve třech kategoriích a pro kaž dou platí jiná pravidla.

Advertisement
Retailoví investoři jsou omezeni na nákup 30 000 CAD, způsobilí investoři 100 000 CAD, zatímco pro sofistikované investory neexistují žádné nákupní limity.

Obě zmíněné kryptobrzy v souladu s předpisy požadují, aby uživatelé vyplnili dotazník, který má zjistit, zda se investor kvalifikuje jako retailový investor, způsobilý investor nebo sofistikovaný investor.

Burzy jsou povinné shromažďovat informace od uživatelů o jejich minulých zkušenostech a znalostech investování do kryptoměn, finanční situaci a toleranci k riziku. Dotazník je nutné vyplnit, aby bylo možné pokračovat ve financování účtu a obchodování na platformě.

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Závěr

Regulace omezující nakupování kryptoměn v Kanadě se údajně zaměřuje na obyvatele Ontaria, protože ji prosadila místní SEC. Samotná provincie Ontario představuje téměř 40 % kanadské populace, přičemž hlavním metropolitním centrem je Toronto. Někteří retailoví investoři pravděpodobně začnou využívat k nákupům jiné než místní platformy, což může zasáhnout prakticky libovolnou kryptoburzu, které tamní regulátor potenciálně uloží pokutu poté, co lidem umožní to, pro co byla vytvořena – obchodovat kryptoměny.

Nadále platí, že kryptoměny v drtivé části demokratického světa nejsou zakázány. Navzdory pravidlům KYC a podobným regulacím převládající rétorika tvrdí, že se jedná o neregulované odvětví. Pro ochranu uživatelů by mohlo být lepší, kdyby se regulátoři zaměřili na podvodníky na sociálních sítítch, v reklamách a aplikacích na Google i dalších platformách, na přísnou kontrolu podkladových aktiv stablecoinů či na zvyšování povědomí o finančních rizicích a hrozbách v kryptosektoru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.