Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Kanadský regulátor stanovil roční limit 30 000 CAD na nákup “omezených kryptoměn”

Špatná zpráva pro samostatné investory z Kanady. Nové předpisy Komise pro cenné papíry Ontaria (OSC) stanovují limity pro obyvatele Ontaria a kryptoburzy. Regulace však zasáhla také další Kanaďany.

Limit 30 000 CAD na nákup “omezených kryptoměn”

Kanadské kryptoměnové burzy Bitbuy a Newton zavedly nová pravidla pro své příslušné platformy. Na příkaz regulátora kryptoburzy omezují uživatele se sídlem v Ontariu na roční limit 30 000 CAD na nákup „omezených coinů.“

Newton, kryptoburza se sídlem v Torontu, oznámila, že nové změny přicházejí po práci na registraci u Komise pro cenné papíry v Ontariu a u regulačních orgánů pro cenné papíry v dalších provinciích a teritoriích Kanady, přičemž poznamenala:

„Jsme nadšeni, že můžeme konečně oznámit naši registraci u Komise pro cenné papíry Ontaria (OSC) a regulačních orgánů pro cenné papíry ve všech kanadských provinciích, Yukonu a Severozápadních teritoriích”

Ochrana

Newton dále objasnil, že pokud by obchodník koupil a poté prodal omezenou minci, prodejní částka se odečte od limitu. Limit se resetuje každých 12 měsíců od prvního nákupu omezených mincí.

„Tyto změny mají chránit kryptoinvestory, jako jste vy, a zajistit, aby si investoři byli vědomi rizik spojených s investováním do krypto aktiv.”

Na Newtonu se v souladu s novými předpisy nový „limit čistého nákupu“ 30 000 CAD vztahuje na všechny kryptoměny, kromě Bitcoinu (BTC) a tří altcoinů:

  • Bitcoin Cash (BCH),
  • Ethereum (ETH) a
  • Litecoin (LTC).

Z výběru se zdá, že regulátor nedisponuje aktuálními informacemi z kryptotrhu, protože odráží největší kryptoměny z doby před cca 4 lety. Limit se resetuje každých 12 měsíců od prvního nákupu omezených mincí.

TIP: Proč má trading lepší marketing, než dosahuje HODL?

Odstěhování z Ontaria nemusí pomoct

Kanadská kryptoburza Bitbuy, která také potvrdila nákupní limity, uvedla, že podobná omezení platí také pro uživatele v provinciích Manitoba, New Brunswick, Newfoundland a Labrador, Nova Scotia, Ostrov prince Edwarda, Northwest Territories, Nunavut a Yukon.

Na Bitbuy jsou zákazníci klasifikováni ve třech kategoriích a pro každou platí jiná pravidla. Retailoví investoři jsou omezeni na nákup 30 000 CAD, způsobilí investoři 100 000 CAD, zatímco pro sofistikované investory neexistují žádné nákupní limity.

Obě zmíněné kryptobrzy v souladu s předpisy požadují, aby uživatelé vyplnili dotazník, který má zjistit, zda se investor kvalifikuje jako retailový investor, způsobilý investor nebo sofistikovaný investor.

Burzy jsou povinné shromažďovat informace od uživatelů o jejich minulých zkušenostech a znalostech investování do kryptoměn, finanční situaci a toleranci k riziku. Dotazník je nutné vyplnit, aby bylo možné pokračovat ve financování účtu a obchodování na platformě.

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Závěr

Regulace omezující nakupování kryptoměn v Kanadě se údajně zaměřuje na obyvatele Ontaria, protože ji prosadila místní SEC. Samotná provincie Ontario představuje téměř 40 % kanadské populace, přičemž hlavním metropolitním centrem je Toronto. Někteří retailoví investoři pravděpodobně začnou využívat k nákupům jiné než místní platformy, což může zasáhnout prakticky libovolnou kryptoburzu, které tamní regulátor potenciálně uloží pokutu poté, co lidem umožní to, pro co byla vytvořena – obchodovat kryptoměny.

Nadále platí, že kryptoměny v drtivé části demokratického světa nejsou zakázány. Navzdory pravidlům KYC a podobným regulacím převládající rétorika tvrdí, že se jedná o neregulované odvětví. Pro ochranu uživatelů by mohlo být lepší, kdyby se regulátoři zaměřili na podvodníky na sociálních sítítch, v reklamách a aplikacích na Google i dalších platformách, na přísnou kontrolu podkladových aktiv stablecoinů či na zvyšování povědomí o finančních rizicích a hrozbách v kryptosektoru.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *