Množství stakovaného Etherea se za rok téměř zdvojnásobilo s blížícím se ETH2.0 merge

eth, ether, ethereum, hodl, optimistic rollups

Uživatelé zamykají své mince do staking kontraktu na ETH2.0 již asi rok a půl. Množství zastakovaných mincí neustále roste.

Zájem o staking Etherea se zdvojnásobil

Zatímco se dlouho očekávaný merge Etherea (ETH2.0) blíží, celkové množství zastakovaných a dosud uzamčených mincí ETH zaznamenalo nové historické maximum. Oproti předchozímu roku se zdvojnásobilo.

Zdroj: Delphi Digital

16. srpna bylo uzamčeno rekordních 13,29 milionů etherů. Růst zájmu o staking tak pokračuje bez ohledu na aktuální tržní cenu, která je oproti minulému roku ve velké ztrátě.

Rostoucí množství stakingu ETH přichází v očekávání zásadního upgradu, který oficiálně znamená přechod sítě od konsensu Proof-of-Work ( PoW) na Proof-of-Stake (PoS). Ethereum se přestane těžit a pro uživatele by přerod neměl znamenat nutnost žádné akce.

TIP: Ethereum 2.0 je tady do měsíce

Na pasivní příjem z Etherea si sáhnou jak uživatelé, tak i kryptoburzy a jiné společnosti. Kenneth Worthington, analytik JPMorgan, uvedl, že očekává velký nárůst příjmů Coinbase, která údajně drží 15% podíl na trhu s ethery. 

Advertisement

„Odhadujeme přírůstkové roční příjmy ze stakingu Coinbase z fúze Etherea na 650 milionů dolarů na základě 2 000 dolarů za ETH a 5% výnosu Eth..,” dodal Worthington.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.