Zkrachovalý Celsius údajně ztratil 150 mil. USD! Mashinsky vesele obchodoval s bitcoiny zákazníků

bitcoin, btc, happy, radost, celsius, teplo, léto, vesele

Krypto lending platforma Celsius se údajně pokusila obchodovat s bitcoiny svých uživatelů krátce předtím, než společnost vyhlásila bankrot. Výsledek byl katastrofální.

Celsius ztratil přes sto milionů dolarů

Financial Times informuje, že Celsius pod vedením generálního ředitele Alexe Mashinského prováděl neúspěšné obchody s prostředky svých zákazníků. Podle zprávy Mashinsky v lednu svolal svůj investiční tým, aby mu oznámil, že převezme kontrolu nad obchodní strategií firmy. To mělo proběhnout těsně před zasedáním Fedu, o kterém věřil, že pohne trhy.

Následně pak měl nařídit svému týmu, aby prodal velké množství BTC. Důvodem bylo přesvědčení, že jestřábí výsledek zasedání Fedu způsobí pokles kryptotrhů. To nestalo.

Nařizoval obchodníkům, aby masivně obchodovali s knihou na základě špatných informací… Rozhazoval obrovské kusy bitcoinů.” 

Zasedání Fedu nemělo Mashinského očekávaný vliv na cenu BTC. To údajně vedlo k odkupu bitcoinů zpět se ztrátou, než v lednu vykázal ztrátu 50 milionů dolarů.

TIP: Proč má trading lepší marketing, než dosahuje HODL?

Mashinsky to zkusil ještě jednou

Další ztrátový obchod měl Celsius uzavřít, když s prémií nakoupil Grayscale Bitcoin Trust (GBTC). Prémie se však následně proměnila v 15% slevu oproti tržní ceně BTC, v důsledku poklesu zájmu o produkt.

Společnosti byla údajně nabídnuta dohoda, aby se dostali ze ztrátového obchodu, ale Mashinsky odmítl a spekuloval, že se sleva nakonec zmenší. Firma nakonec obchod opustila, když se GBTC obchodovalo s 25% slevou.

Celkové ztráty společnosti na samotném obchodu s GBTC se podle zdrojů obeznámených s touto záležitostí pohybovaly mezi 100 miliony a 125 miliony dolarů. Společně s lednovým tradem se celková ztráta z těchto obchodů vyšplhala podle zdrojů Financial Times na nejméně 150 milionů USD.

Advertisement

Mashinsky je vyšetřován výborem nezajištěných věřitelů. Ti tvrdí, že zákazníci společnosti Celsius byli generálním ředitelem opakovaně uváděni v omyl ohledně bezpečnosti jejich finančních prostředků a obchodního modelu firmy.

TIP: Zakladatelé zbankrotované Three Arrows Capital se objevili po měsíci skrývání. Věřitelé požadují 2,8 miliardy dolarů!

Závěr

1,7 milionu zaregistrovaných uživatelů platfrormy Celsius ve více než 100 zemích svěřilo své krypto platformě Celsius. K jejich velké smůle společnost skončila v bankrotu poté, co byla nějakým způsobem zapojena v kolapsu Terry, a později prostřednictvím právníků vyhlásila, že se uživatelé svých kryptoměn vzdali ve chvíli, kdy převedli titul svých mincí na firmu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.