Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Peter Schiff nikdy nepřijal zákazníky spojené s kryptoměnami! Jeho banka nyní čelí likvidaci

Zarytý kryptoskeptik Schiff měl svou banku, kde údajně blokoval krypto uživatele. Euro Pacific International Bank Petera Schiffa však nyní končí v likvidaci.

Schiff odsouhlasil likvidaci své banky

Asi měsíc poté, co úřady zastavily operace Euro Pacific International Bank, kterou Schiff založil v Portoriku, americký ekonom a prominentní kryptoměnový skeptik souhlasil s likvidací své problematické banky. Vyvrocholil tak dlouholetý konflikt s bankovními regulátory na karibském ostrově.

V prohlášení z července Schiff zpochybnil hodnocení regulátorů ohledně insolventnosti své banky a uvedl: „naše dodržování předpisů je tak přísné a účty uzavíráme tak rychle.” Dále vysvětlil, že nikdy nepřijal zákazníky spojené s kryptoměnami, konopím nebo jinými sektory. 

Podle zprávy regulační orgány v dohodě uznaly, že Schiffova banka skutečně disponovala hotovostí. Dohoda o likvidaci i proto předpokládá, že Schiff vrátí vklady ve výši 66,7 milionů dolarů, použije několik milionů dolarů ve zlatě na pokrytí případných deficitů a přihodí dalších 300 000 dolarů na pokutách.

Potíže banky začaly v roce 2020, kdy se dostala pod vyšetřování praní špinavých peněz a daňových úniků v zahraničí ze strany mezinárodní skupiny daňových úředníků známých jako J5, která zahrnovala Internal Revenue Service (IRS). Schiff obvinění odmítl.

TIP: Novogratzův Galaxy Digital ztratil ve druhém čtvrtletí přes půl miliardy dolarů

I přes starosti s likvidací své banky si ekonom našel čas, aby jako vždy kritizoval nenáviděný Bitcoin.

„Trh se propadne. Myslím si, že lidé by měli využít toho, co teď mají, a dostat se ven. Mnoho lidí má stále zisky v těchto tokenech. Lidé kupovali bitcoiny před čtyřmi, pěti, šesti lety a mají velké zisky. Totéž s Ethereem. Lidé by se měli dostat ven, protože jinak si tyto zisky vezme trh,“ uvedl minulý týden.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *