Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Novogratzův Galaxy Digital ztratil ve druhém čtvrtletí přes půl miliardy dolarů

Společnost Galaxy Digital Holdings ve své nejnovější zprávě o výsledcích zveřejnila ztráty za druhé čtvrtletí. Přesahují 554 milionů dolarů.

Galaxy Digital v červených číslech

Společnost Galaxy Digital Holdings v pondělí zveřejnila své finanční výsledky za kvartál, resp. pololetí. Vykázala ztráty ve výši více než půl miliardy dolarů.

Společnost zabývající se obchodováním s digitálními aktivy uvedla, že ztráta 554,7 milionu amerických dolarů se z velké části týkala „nerealizovaných ztrát na digitálních aktivech a na investicích do našich obchodů Trading a Principal Investments.“

Ztráty byly do malé míry kompenzovány nárůstem příjmů z těžby. Společnost měla v době zveřejnění zprávy investice v hodnotě 753,9 milionů dolarů, což je o 252 milionů dolarů méně než v březnu. Z těžby pak získala rekordních 10,9 milionu dolarů, což však celkové reportované ztráty kompenzuje jen symbolicky.

Společnost dále uvedla, že ztráty byly kompenzovány také „obezřetnými realizacemi určitých investic.“ Kryptoaktiva v rozvaze Galaxy Digital činí 474,3 milionů dolarů, z toho 256,2 milionů dolarů drží v nealgoritmických stablecoinech.

Vzhledem k tomu, že výsledky se do značné míry týkají nerealizovaných ztrát, jejich povaha se příliš neliší od výsledků kryptohodlerů za stejné období. Propady nakoupených kryptoměn se propisují do výsledků souvisejících společností, přestože nemusely nutně prodávat ve ztrátě a tím z netrvalé ztráty udělat pernamentní ztrátu.

TIP: Jihokorejský early investor do Terra (LUNA) hlásí multimiliardovou ztrátu

Terra

Samostatnou kapitolou je zapojení Galaxy v projektu Terra před jeho velkolepým kolapsem ve výši 40 miliard dolarů v květnu. Generální ředitel Mike Novogratz v dopise akcionářům, partnerům a širší komunitě po krachu uvedl, že incident bude „neustálou připomínkou toho, že rizikové investice vyžadují pokoru.“ Jakou část ztrát Galaxy tvořila Terra však nezveřejnil.

Incident přitom nebude to jediné, co bude generálnímu řediteli Galaxy Digital připomínat kolaps Teera (LUNA). Jeho vlastní ruka se totiž honosí tetováním na motivy této kryptoměny.

Zdroj: Novogratz; Twitter

Společnost přes všechno podle Novogratze zůstala v silné pozici pro dlouhodobý růst, a to navzdory nedávné volatilitě a poklesu trhu.

„Jsem hrdý na nadvýkonnost Galaxy v náročném tržním a makroekonomickém prostředí. Obezřetné řízení rizik spolu s naším závazkem k přísným úvěrovým standardům nám umožnilo udržet více než 1,5 miliardy dolarů v likviditě, včetně více než 1 miliardy dolarů v hotovosti,“ uzavřel.

Společnost od května nakoupila 4 092 952 z více než 10,5 milionu svých vlastních kmenových akcií. Údajně tak činí oportunisticky, „když se domnívá, že současná tržní cena jejích akcií neodráží jejich vnitřní hodnotu.“

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *