Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Binance má nový “KYC token”; Instagram integruje NFT; BlackRock nabídne BTC: Zprávy týdne

Vítejte u dalšího dílu pondělních Zpráv týdne na českém hodlerském webu. Bitcoin se od minulého týdne nadále drží na zhruba stejných hodnotách. Při současné ceně 23 685 jde o nepatrný růst o cca 250 dolarů. Dominance BTC podruhé v řadě klesla o půl procenta. Podíl kapitalizace Bitcoinu na celém kryptomarketu tak spadl na 40,5 %. Z altcoinů v top10 se nejvíce dařilo BNB s 15,52% růstem a Cardanu (ADA), které rostlo o 4,93 procenta.

BlackRock nabídne BTC

Kryptoburza Coinbase se spojila s největším správcem aktiv na světě, aby nabídla institucionálním klientům BlackRock přístup ke kryptoměnám. Propojením investiční platformy BlackRock, Aladdin a Coinbase Prime společnosti poskytují kryptoobchodování, úschovu, primární makléřství a reportovací schopnosti…

Institucionální klienti společnosti BlackRock se stále více zajímají o získání expozice na trzích digitálních aktiv. Uvedl to v prohlášení Joseph Chalom, globální vedoucí strategických ekosystémových partnerství této skupiny fondů.

„Toto propojení s Aladdinem umožní klientům řídit své bitcoinové expozice přímo v jejich stávajících pracovních postupech správy portfolia a obchodování s celkovým pohledem na riziko napříč třídami aktiv,“ řekl Chalom.

Důraz bude zpočátku kladen na nabízení přístupu k Bitcoinu pro institucionální klienty.

Generální ředitel BlackRock Larry Fink dříve uvedl, že válka na Ukrajině by mohla urychlit přijetí digitální měny.

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Binance má nový “KYC token”

Největší kryptoměnová burza na světě oznámila spuštění tokenu s názvem Binance Account Bound (BAB). Tímto krokem Binance teoreticky započala cestu k decentralizovaným nástrojům ověřování identity.

BAB bude v rámci ekosystému Binance Smart Chain potvrzovat, že vlastník dané adresy je ověřen u burzy Binance prostřednictvím identifikačního procesu KYC.

BAB token lze tedy zjednodušeně a s lehkou nasázkou označit za “KYC token” s jedninou funkcí. Uživateli otevře dveře dveře do aplikací, které vyžadují ověření identity, a všem ostatním v přístupu zamezí.

,,Dříve neexistovala žádná metoda k identifikaci uživatelů Binance nebo uživatelů s Binance KYC přímo na blockchainu Binance Smart Chain,“ uvedl mluvčí Binance k novince. Jeho vlastnictví údajně otevře cestu také k nadcházejícím airdropům.

,,Změní to způsob, jakým se budeme propojovat, protože technologie blockchain dá firmám větší pravomoc určovat, jak budou komunity integrovat na základě jejich pověření nebo příslušnosti,“ dodal šéf Binance Changpeng Zhao.

Instagram integruje NFT

Společnost Meta oznámila, že na své platformě Instagram zahájí integraci NFT tokenů, v první fázi v rámci 100 zemí v Africe, Asii, Tichomoří, na Středním východě a v Americe. Na připojení kryptoměnové peněženky třetí strany i možnost uveřejňovat digitální sběratelské předměty si naopak počkají třeba uživatelé v Evropě.

Společnost jmenovala peněženky Rainbow, MetaMask, Trust Wallet, Coinbase Wallet či Dapper Wallet. Pokud jde o podporu pro blockchainy, měla by zahrnovat Ethereum, Polygon a Flow.

Poslední jmenovaný byl překvapením, zdaleka ne každý jej totiž před oznámením znal. Za posledních 7 dní se cena tokenu Flow zvýšila o více než 50 %.

Někdejší Facebook tímto krokem pokračuje ve své snaze o zapojení do metaverse. Společnost k novince uvedla:

,,Tvůrci každý den inspirují lidi a posouvají kulturu po celém světě. Díky neuvěřitelným možnostem technologie blockchain mohou nyní využívat nové nástroje k výdělku a fanoušci mohou podpořit své oblíbené tvůrce nákupem digitálních sběratelských předmětů – uměleckých děl, obrázků a videí, hudby nebo obchodních karet – ve formě NFT…”

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *