Úterý, 23 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Páteční odpočinkový článek: Klid vs. Cíl

Existují rozdílé přístupy k životu, z nichž žádný není lepší či horší. Mít se dobře,nebo něco dokázat? Dosáhnout a najít klid, nebo bourat zdi a splnit cíl? Jak to máte vy?

Klid vs. Cíl

Paradox je, když se dva zdánlivě zcela rozdílé a protichůdné názory navzájem potvrzují. Ale přesto lze říci, že jsou lidé, kteří se více soustředí na pohodu, dobrý pocit, štěstí.., a na druhé straně pak ti, kteří touží neustále překonávat překážky a něčeho dosáhnout, někam se posunout a splnit si cíle a sny.

Tento rozpor mě zaujal, protože v extrémech přerůstá až v zapřisáhlý rozpor mezi přívrženci toho či onoho přístupu. Ani jeden názorový proud přitom není vyloženě špatně.

Rozdíly, které nejsou dobré či špatné

Někdo žije tak, aby se cítil dobře, je pro něj důležitá rodina, obyčejné chvíle strávené obyčejnými věcmi… Za ničím se nežene, snaží se být v klidu, uvolněný, hlavně žádný stres a štěstí je volba.

Opačný přístup pak zaujímá ten, který den za dnem překonává překážky. Má velké sny, velké cíle a maká na tom, aby dosáhl toho, co si předsevzal.

Vtip je v tom, že skutečně není možné kterýkoli z těchto přístupů brát jako lepší. Současně jsou tak opačné, jako dvě strany stejné mince. Z pohledu toho, kdo na sobě maká, je člověk, který se za ničím nežene, jaksi pod úrovní. Mohl by ho brát jako líného, bezprizorního, nebo dokonce plýtvajícího životem. Z druhého pohledu však může být spatřena upachtěnost, neustálá nespokojenost a zbytečné nahánění se za něčím, co ve finále možná není tak důležité.

Lidé se dostávají v různých aspektech svých životů a různých časových intervalech do obou těchto směrů. Jde o dva v zásadě protichůdné přístupy v osobním rozvoji. Zmínil jsem, že vyznavači jednoho odsuzují druhé. Důvodem je, že každý věří, že si vybral správně, zatímco druhou variantu považoval za nesprávnou.

Vtip je v tom, že se můžete pokusit dosáhnout pochopení obou směrů současně. Mohlo by být zajímavé cvičení, pokusit se na sobě pracovat a současně věřit, že nedělat nic je správně, a naopak “nedělat nic” a přitom vědět, že úsilí a píle přinášejí ovoce.

Závěr

Různé pohledy na věci nám umožní pochopit i druhé lidi. Podívat se na věci z jiných úhlů pohledu. Myslet více “globálně” a vidět věci v celku, nikoli jen jejich části. Je pravda jen jedna? A je taková, že mají pravdu oba? Asi cítíte ten paradox a já myslím, že přesně tak to asi je.

Stejně tak, jako může být jedna rada pro někoho dobrá a pro jiného jedem, tak i v tomto případě platí, že každý má vlastní recept na život a nelze ten svůj vnucovat druhým lidem. Toto uvědomění lze vzít jako příležitost ke skvělému odpočinku. Nebo můžete zkusit výše uvedené cvičení.

Relaxace a její magická moc: Vstupte do světa blahodárného klidu

Odpočinkový článek | Život je plný překážek, ale můžeme to brát jako výzvu

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *