Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

AMC vydá neobvyklou dividendu: prioritní “meme” akcie APE

Společnost AMC provozující řetězec kin oznámila dividendu ve formě akcií s názvem odkazujícím pravděpodobně na NFT kolekci znuděných opic.

Dividendy jako akcie Ape

Společnost AMC oznámila dividendu jako řešení poté, co se jí nepodařilo získat souhlas akcionářů, aby mohla vydat více kmenových akcií. Všem akcionářům chce rozdat jednotky AMC Preferred Equity, které se budou obchodovat jako APE na burze v New Yorku.

Pro každou kmenovou akcii má vzniknout jedna akcie APE. Ty následně mohou být převedeny na kmenové akcie, pokud společnost a investoři odhlasují, že se tak stane.

Po oznámení akcie AMC spadly asi o 6 procent, což naznačuje, že investoři nebyli tímto kreativním plánem, jak obejít vůli akcionářů nerozmnělňovat akcie, zrovna nadšeni. Nebo se jim možná jen nelíbila čísla o výdělcích společnosti. Plyne z nich, že za druhé čtvrtletí společnost vykázala čistou ztrátu 121,6 milionu dolarů.

Meme akcie

AMC svou novinku oznámila jako odměnu. Meme akcie ve formě dividendy vydá koncem tohoto měsíce ve výši přibližně 517 milionů jednotek APE. S akciemi se začne obchodovat 22. srpna. Nová třída akcií ponese stejná hlasovací práva jako stávající kmenové akcie, uvedla společnost ve zprávě.

„Dnes odměňujeme a oceňujeme naše zapálené a podporující akcionáře, a to jak našim akcionářům v USA, tak v mezinárodním měřítku,“ uvedl generální ředitel Adam Aron v prohlášení. „Akcionáři obdrží jednu jednotku AMC Preferred Equity za každou akci vydanou společností AMC, kterou vlastní.”

Po nabídnutí 517 milionů jednotek APE bude společnosti AMC stále zbývat přibližně 4,5 miliardy jednotek, které by mohla prodat, aby získala finanční prostředky.

„Vytvořením APE AMC hluboce a zásadně posiluje naši společnost,” uvedl Aron v samostatném dopise pro akcionáře vydaném ve čtvrtek. „Vzhledem k flexibilitě, kterou nám APE poskytnou, budeme pravděpodobně schopni získat peníze, pokud budeme potřebovat, nebo se tak rozhodneme, což nesmírně snižuje jakékoli riziko nepřežití, když se budeme nadále propracovávat touto pandemií k obnově a transformaci.”

TIP: Uživatelé zaplatili 2,7 miliard USD za mintování NFT v prvním pololetí 2022

Závěr

Akcie AMC patřily společně s Game Stop či Nokií k houfně shortovaným společnostem, které členové WallStreetBets v podstatě zachránili v lednu 2021. Shortaři z Wall Street tehdy poprvé narazili na zátaras, který se zformoval z řad retailu a organizoval na sociální síti. Tato komunita se v podstatě přiklonila k meme coinům, jako je DOGE, od kterého to k opičím NFT není až takový kus cesty.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *