Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Uživatelé zaplatili 2,7 miliard USD za mintování NFT v prvním pololetí 2022

Navzdory výsměchu části kryptokomunity NFT nevyhasly. Za mintování nezaměnitelných tokenů jen za první pololetí tohoto roku uživatelé zaplatili miliardy dolarů.

Uživatelé zaplatili 2,7 mld. USD za mintování NFT

Podle nového průzkumu trhu zveřejněného blockchainovou datovou firmou Nansen utratili kryptouživatelé 963 227 etherů (ETH), v hodnotě 2,7 miliardy dolarů, za ražení NFT. Jde o data za první pololetí, a to pouze na blockchainu Ethereum.

Jak dále uvádí Nansen, během tohoto období došlo k mintování nezaměnitelných tokenů na 1,088 milionech unikátních adresách ethereových peněženek. Drtivá většina z toho proběhla na OpenSea.io.

Ethereum nadále zaujímá největší podíl v NFT mezi platformami pro smart kontrakty. Pro srovnání, na BNB Chainu byly vymintovány NFT v hodnotě asi 107 milionů dolarů a na Avalanche 77 milionů dolarů. Počet unikátních peněženek u obou dohromady činil 263 800.

TIP: Probíhající hack zasáhl více než 7 000 peněženek na Solaně! Ztráty jsou v milionech dolarů

Celkový počet sbírek NFT vyražených a prodaných na Ethereu během první poloviny roku byl 28 986. Více než dvě třetiny projektů NFT získaly méně než 5 ETH, zatímco 140 sbírek získalo přes 1 000 ETH.

Mezi 5 nejlepších kolekcí patří Pixelmon-Generation 1, Moonbirds, VeeFriends Series 2, Genesis Box a World of Women Galaxy.

 

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *