Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Probíhající hack zasáhl více než 7 000 peněženek na Solaně! Ztráty jsou v milionech dolarů

Prozatím nespecifikovaný bezpečnostní problém v síti a ekosystému Solany (SOL) vedl k hacku tisíců zůstatků na hot peněženkách. Rychle převeďte své mince a tokeny na offline peněženky!

Ze SOL peněženek jsou odčerpávány zůstatky

Kryptosvětem otřásá další případ narušení bezpečnosti. Hackeři našli skulinu v zabezpečení hot peněženek pro Solanu. Uživatelé přišli o miliony dolarů.

Vyšetřovatel na blockchainu PeckShield 2. srpna uvedl, že rozšířený hack je pravděpodobně způsoben „problémem s dodavatelským řetězcem,“ který byl zneužit k odcizení soukromých klíčů uživatelů. Odhadovaná ztráta se zatím pohybuje kolem 8 milionů dolarů.

Tržiště NFT Magic Eden poznamenalo, že „se zdá, že jde o široce rozšířený exploit SOL.“ Uživatelům vzkázali, aby zrušili oprávnění pro jakékoli podezřelé odkazy v jejich peněženkách Phantom.

Někteří mohou mít čas na záchranu prostředků

Pokud náhodou patříte k vlastníkům hot peněženky na Solaně – včetně Phantom a Slope – urychleně převeďte své zůstatky na cold wallet. Možná to stihnete včas.

Generální ředitel a zakladatel Ava Labs Emin Gun Sirer uvedl, že počet byl na úrovni 7 000 plus hacknutých peněženek. Toto číslo pak rostlo tempem kolem 20 peněženek za minutu.

Sirer dále řekl, že věří, že vzhledem k tomu, že se transakce zdají být řádně podepsány, „je pravděpodobné, že útočník získal přístup k soukromým klíčům.“

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Vyšetřování pokračuje

Poskytovatel peněženek Phantom poznamenal, že spolupracuje s dalšími týmy na řešení situace. Dále uvádí, že nevěří, že se jedná o problém specifický pouze pro Phantom.

„Jakmile shromáždíme více informací, vydáme aktualizaci,” dodal.

Také Slope uvedla, že v současné době spolupracuje s laboratoří Solana Labs a dalšími protokoly založenými na Solaně. Potvrdili, že zatím nedosáhli žádného zásadního průlomu ve vyšetřování či řešení bezpečnostního incidentu.

Samozvaný on-chain detektiv @zachxbt svým cca 275 tisícům sledujícím na Twitteru odhalil zajímavost ohledně peněženky hackerů. Před sedmi měsíci sem vložili prostředky výběrem z Binance.

Vzhledem k přísným KYC požadavkům by měl být tento výběr teoreticky spojen s určitou identitou. V minulosti však pravidla, na základě kterých kryptoburzy uchovávají citlivé osobní údaje zákazníků, vedly k několika únikům a krádežím. V tuto chvíli není nic jisté, ale hackeři mohli snadno použít ukradenou identitu nic netušící oběti.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

2 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *