Stačí jenom nakoupit a držet! Probouzíme v nás investory [Komentář]

Ze všech stran kryptosvěta přicházejí podněty, které vás nutí přemýšlet, zda byste měli obchodovat, snažit se dělat nějaké ziskové obchody a podobně. Ve skutečnosti je to tak, že dlouhodobý HODL přináší spolehlivější a lepší výsledky než trading.

Stačí jen držet?

Jestli něco za všechny předešlé roky na trhu s Bitcoinem a kryptomarketu fungovalo, je to dlohodobý HODL. Je to stejné jako na akciových trzích a finančních trzích obecně. – Specialisté a hrstka traderů je schopna dlouhodobě generovat profit z tradingu, ale i těch pár platí vysokou daň v podobě enormní emocionální zátěže a stresu.

Nesnažíme se žádné lidi nabádat, aby nakupovali Bitcoin, nebo někoho přesvědčovat, proč by měl kupovat kryptoměny. Co děláme, je, že se snažíme vyvážit přemíru trading webů a trading kanálů a také upozornit na úskalí, která vám mnohdy ani neřeknou. Nemusíte se učit uzavírat krátkodobé obchody, ale naopak pochopit, že klíčem k úspěchu na trzích je především trpělivost.

Nejjednodušší způsob, jak začít zvyšovat své finanční bohatství, je zvolit si kvalitní aktivum či portfolio aktiv pro dlouhodobou investici a pravidelně sem vkládat určitou částku. I 500 Kč měsíčně může být za 10 let velký balík peněz, když využijete sílu průměrování vstupní ceny a nenecháte se odradit pochybnostmi a pocitem, že se nic neděje, nebo, že byste to už chtěli mít hned.

Lidé ročně ztrácejí tisíce korun nákupem nekvalitních věcí, které se snadno rozbíjejí a samy se rozpadají. – Produkujeme spoustu zbytečností, které rychle končí v odpadu. Neutrácejte, ale investujte, abyste si mohli dovolit kvalitní a dražší věci, které vydrží dlouho, případně kvalitní potraviny, atd. Zkuste si sami spočítat, jak by se vyplatilo nakupovat každý měsíc určitou část Bitcoinu, kdybyste to dělali poslední rok, dva roky, nebo pět let.

Sami si ověřte, že je to skutečně tak. Co musíte udělat, je vybrat kvalitní aktiva s dlouhodobým potenciálem růstu nebo pasivního příjmu, a pak už stačí jen nakoupit a držet. Nic víc není potřeba. V dlouhodobém měřítku jsou hodleři jednoznačně vítězové a jako hodler máte mnohem větší šanci, že uspějete i vy. Upřímně, kdybych chtěl, tak tu teď nejsem a netvořím pro vás články, ale jsem moc rád, že jsem se touto cestou vydal a že mám tu možnost pomoct někomu z vás a inspirovat vás k investování.

Investujme a buďme bohatí

Dnes je Silvestr a je to ideální čas se ohlédnout za předešlým rokem a každý si sám za sebe zhodnotit, jak se nám letos dařilo. Vědomě bych zamítnul různé stížnosti různých lidí, kteří vám třeba v televizi říkají, že je doba těžká, že to není dobré a podobně. Namísto toho vám doporučuji najít alespoň tři věci, za které jste v roce 2021 vděční.

Princip vděčnosti je základem a bez něj se stává, že lidé bohatství nezpracují a nedosáhnou kýžených výsledků. Já jsem rád za to, že jste si i v tuto dobu našli čas na hodlerský web a přeji každému z vás, aby se vám v roce 2022 i v těch dalších letech podařilo úspěšně pracovat na své finanční svobodě a žít vědomě, lehce a šťastně.

 

Originals: Pozdrav komunitě a přání, ať to neutratíte ani příští rok

Kryptoměny ve výprodeji: Polkadot (DOT) je -53 %

Co je to HODL (hold?), kdo je hodler, jak začít hodlovat a proč Bitcoin? [2021]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *