Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Proč upřednostnit HODL před tradingem? [Komentář]

Ze všech stran kryptosvěta přicházejí podněty, které vás alespoň jednou přinutí popřemýšlet, zda byste měli začít předpovídat vývoj z grafů, snažit se dělat nějaké ziskové obchody a podobně. Podle mého názoru však dlouhodobý HODL a investování přináší spolehlivější a lepší výsledky než trading.

Stačí jen držet? Není to málo?

Jestli něco za všechny předešlé roky na trhu s Bitcoinem a kryptomarketu fungovalo, je to dlohodobý HODL. Specialisté a hrstka traderů je schopna dlouhodobě generovat profit z tradingu, ale i těch pár platí vysokou daň v podobě enormní emocionální zátěže a stresu.

Nesnažíme se žádné lidi nabádat, aby nakupovali Bitcoin, nebo někoho přesvědčovat, proč by měl kupovat kryptoměny. Co děláme, je, že se snažíme vyvážit přemíru krypto trading webů a kanálů a také upozornit na úskalí, která vám mnohdy ani neřeknou.

Klíčem k úspěchu na trzích je především trpělivost. Nejjednodušší způsob, jak začít zvyšovat své finanční bohatství, je zvolit si kvalitní aktivum

či portfolio aktiv pro dlouhodobou investici a pravidelně sem vkládat určitou částku.

I 500 Kč měsíčně může být za 10 let velký balík peněz, když využijete sílu průměrování vstupní ceny a nenecháte se odradit pochybnostmi a pocitem, že se nic neděje, nebo, že byste to už chtěli mít hned.

Lidé ročně ztrácejí tisíce korun nákupem nekvalitních věcí, které se snadno rozbíjejí a samy se rozpadají. Produkujeme spoustu zbytečností, které rychle končí v odpadu. Najít úsporu ve formě pětistovky by mělo být možné pro většinu lidí.

Neutrácejte, ale investujte a sami si ověřte, zda je to možné. Zkuste si spočítat, jak by se vyplatilo nakupovat každý měsíc za určitou částku Bitcoinu, kdybyste to dělali poslední rok, dva roky, nebo pět let. Neznamená to, že se historie zopakuje, ale asi je lepší volit to, co v minulosti fungovalo, že?

Základem je vybrat kvalitní aktiva s dlouhodobým potenciálem růstu nebo pasivního příjmu, a pak už stačí jen nakoupit a držet. Nic víc není potřeba. V dlouhodobém měřítku jsou hodleři jednoznačně vítězové a jako hodler máte mnohem větší šanci, že uspějete i vy. Upřímně, kdybych chtěl, tak tu teď nejsem a netvořím pro vás články, ale jsem moc rád, že jsem se touto cestou vydal a že mám tu možnost inspirovat vás k investování.

Závěr

Princip vděčnosti je základem a bez něj se stává, že lidé bohatství nezpracují a nedosáhnou kýžených výsledků. Já jsem rád za to, že jste si našli cestu na hodlerský web a přeji každému z vás, aby se vám v roce 2022 i v těch dalších letech podařilo úspěšně pracovat na své finanční svobodě.

 

Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností je nepravděpodobná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat.

Co je to HODL (hold?), kdo je hodler, jak začít hodlovat a proč Bitcoin? [2021]

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *