Pondělí, 17 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na krypto adresy spojené s mixérem Tornado Cash

Americká vláda de facto zakázala obyvatelům USA používat krypto mixér Tornado Cash.

Adresy spojené s Tornado Cash terčem sankcí

Ministerstvo financí Spojených států přidalo více než 40 kryptoměnových adres údajně spojených s krypto mixerem Tornado Cash na seznam Specially Designated Nationals Úřadu pro kontrolu zahraničních aktiv (OFAC).

Podle úřadů jednotlivci a skupiny od roku 2019 použili mixér k praní kryptoměn v hodnotě více než 7 miliard dolarů, včetně 455 milionů dolarů ukradených hackerskou skupinou Lazarus Group přidruženou k Severní Koreji. Protokol byl údajně také v centru některých nedávných hacků a exploitů v DeFi, včetně útoku na Wormhole za 375 milionů dolarů v únoru a hacku na Horizon Bridge v červnu za 100 milionů dolarů.

Z těchto důvodů pak v pondělním oznámení OFAC fakticky zakázal obyvatelům USA používat Tornado Cash a zařadil 44 adres pro USD Coin (USDC) a Ethereum (ETH) připojených k mixéru na blacklist.

„Navzdory veřejným ujištěním o opaku Tornado Cash opakovaně nedokázal zavést účinné kontroly, které by mu zabránily v pravidelném praní finančních prostředků pro škodlivé kybernetické aktéry a bez základních opatření k řešení rizik,“ řekl Brian Nelson, náměstek ministra financí pro Terorismus a finanční zpravodajství. „Ministerstvo financí bude i nadále agresivně podnikat kroky proti mixérům, které perou virtuální měnu pro zločince a ty, kteří jim pomáhají.”

TIP: Proč většina lidí na kryptoměnách prodělá peníze?

Krypto mixéry trnem v oku

Vláda spojených států razí celosvětový trend boje proti finančnímu soukromí lidí za účelem boje proti finananční kriminalitě a financování terorismu. V souladu s tím jsou terčem odporu regulátorů veškeré nástroje, které umožňují lidem provádět transakce v anonymitě a bez možnosti zpětného dohledání třetí stranou.

Z tohoto důvodu se již nějakou dobu dostávají do problémů privacy coiny, jako je Monero, které jsou postupně vytlačovány z kryptoburz. Problémy mají také krypto mixéry, což jsou služby umožňující “zamíchat” mince a tokeny, které mohly být identifikovány nebo jinak “znečištěny”, a zakrýt tak stopy k původní adrese.

Jak uvádí americké ministerstvo financí:

„Ministerstvo financí dnes uvalilo sankce na mixér virtuálních měn Tornado Cash, který byl od svého vytvoření v roce 2019 používán k praní virtuální měny v hodnotě více než 7 miliard dolarů. Mixéry virtuálních měn, které pomáhají zločincům, jsou hrozbou pro národní bezpečnost USA.”

Ministerstvo podniklo podobné kroky proti mixeru kryptoměn Blender.io v květnu. Podle OFAC údajně zpracoval 20,5 milionu dolarů z přibližně 620 milionů dolarů ukradených z hry Ronin Bridge na Axie Infinity.

Sankce adres znamená, že „U.S. osobám je obecně zakázáno s nimi nakládat.“

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *