Leží dno bear marketu na ceně 17 500 dolarů za Bitcoin?

oheň, ostří, nože, kryptomarket, temný

Zkušený veterán se podělil o svou technickou analýzu grafu Bitcoinu a říká, že to vypadá bullish a dno je stanoveno.

Tone Vays říká, že dno už bylo

Vays svým 122 000 odběratelům na YouTube v novém videu sdělil, že Bitcoin se připravuje na zopakování signálu, který signalizoval dna během medvědích trhů v letech 2015 a 2018.

Slavný krypto trader uvádí, že indikátor MRI (momentum reversal indicator) Bitcoinu na měsíčním grafu je připraven na historicky silný býčí signál. Uvedl:

„Líbí se mi zdejší býčí struktura. Toto je měsíční graf Heikin-Ashi. Chtěl bych vidět skutečný nákup[ní signál] MRI. Historicky byly tyto nákupy MRI neuvěřitelné. V roce 2018 jsme měli perfektní příležitost k nákupu, a to i v roce 2015. A kdyby byl medvědí trh delší [v roce 2013], jsem si jistý, že bychom ho tehdy mohli získat také. 

A je to tady: třetí nákupní signál na MRI se uskuteční přibližně za tři týdny…“ 

Zdroj: Tone Vays; YouTube

200týdenní MA

Důvodem, proč je Tone Vays nakloněn tomu, že dno bear marketu jsme již viděli, je 200týdenní klouzavý průměr. Na následujícím grafu vidíme, že se graf hlavní kryptoměny dostal nad tuto úroveň.

Vays k tomu poznamenává:

„Právě teď máme svíci, která se uzavře nad [200týdenním] klouzavým průměrem. A pokud se uzavře nad klouzavým průměrem, potenciálně nad ním budeme mít celou svíčku, což je skvělé.

Stále věřím, že minimum je stanoveno. Do jaké míry? Řekl bych, že jsem azi z 65 % přesvědčen, že nepůjdeme pod 17 500 dolarů.”

Rainbow Chart

Analýza Tone Vayse je v zásadě velmi prostá a možná až překvapivě podobná tomu, co by vymyslel průměrný analytik na trhu s Bitcoinem. Pokud se podíváme na Bitcoin Rainbow Price Chart, de facto získáme tentýž či velmi podobný závěr.

Advertisement

Pokud by se cena Bitcoinu nějak zásadně propadla pod současné LOW, bylo by to z hlediska tohoto indikátoru velmi špatné. Nestalo by se to však poprvé. Něco podobného jsme zažili, když se cena BTC zásadně odchýlila od modelu Stock-to-Flow, který dnes již většina považuje za neplatný.

TIP: Podle Grayscale zbývá 250 dní do konce “kryptozimy”

Závěr

Některé grafy a indikátory naznačují, že Bitcoin již mohl dosáhnout svého dna v tomto cyklu. Například se zdá, že BTC dokázal jít nad 200týdenní MA, který bedlivě sleduje Tone Vays. Jestli to bude stačit ukáže až čas.

 

Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností je nepravděpodobná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.