Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Podle Grayscale zbývá 250 dní do konce “kryptozimy”

Zatímco se v krátkodobém měřítku kryptomarket mírně zotavuje a venku zuří tropy, Grayscale říká, že nás čeká dalších 250 dní mrazivé “kryptozimy”.

Konec kryptozimy v nedohlednu

Podle společnosti spravující mimo jiné bitcoinový fond GBTC to ještě potrvá pěknou řádku měsíců, než se na obloze kryptotrhů objeví první jarní slunce.

Nejnovější zpráva Grayscale Investment identifikuje začátek současného medvědího trhu v červnu 2022. Bear market by podle společnosti mohl trvat dalších 250 dní, pokud se budou opakovat předchozí tržní cykly.

Jde tedy o predikci založenou na historických datech, konkrétně vychází z předchozích dlouhodobých cyklů největší kryptoměny. Tržní cykly Bitcoinu (BTC) obvykle trvají čtyři roky, tedy přibližně 1 275 dní.

Začátek bear marketu

Bear market na trhu s akciemi a na trhu s kryptem jsou dvě zcela rozdílné věci. Volatilita kryptoměn je tak velká, že kdyby se běžně používaná měřítka na akciovém trhu uplatnila na Bitcoin, byl by v bear marketu prakticky téměř pořád.

Jak tedy poznat začátek tzv. kryptozimy? Podle Grayscale je tím měřítkem bod, kdy se realizovaná cena BTC dostane pod aktuální tržní cenu. Zatímco tržní cena je ta, kterou aktuálně vidíte na kryptoburzách, realizovaná cena je v podstatě založena na kupních cenách jednotlivých pozic. Poskytuje tak info o tom, kolik pozic je v zisku.

Na základě výše uvedeného investiční společnost uvedla, že realizovaná cena se 13. června dostala pod tržní cenu, což signalizovalo začátek kryptozimy.

TIP: Nové ATH do 24 měsíců! Meltem Demirorsová z Coinshares je dlouhodobě bullish na Bitcoinu

Příběh páky (a likvidace)

Tento cyklus je podle Grayscale poznamenán tím, že investory a obchodníky začalo přitahovat obchodování s pákovým efektem poté, co vlády po pandemii zvýšily své výdaje, aby podpořily kolabující světovou ekonomiku.

Kladná míra financování trvala šest měsíců, přičemž mnoho obchodníků využívalo pozice s kryptoměnou jako kolaterálem. Investoři měli stále větší zájem platit obrovské poplatky za udržení svých pozic. Jejich apitit se však prudce snížil, když ceny kryptoměn klesly a obchodníci byli nuceni prodávat, což spustilo kaskádu likvidací.

Stejný scénář proběhl, když nedostatek transparentnosti v centralizovaných podnicích DeFi (resp. spíše CeFi) zapojených do pákového efektu byl zhoršen kolapsem ekosystému Terra…

TIP: Grayscale podává žalobu na SEC poté, co regulátor zamítl bitcoinový ETF fond

Závěr

Předešlé dvě velké kryptozimy trvaly podle Grayscale 303, resp. 268 dní. Pokud se tedy bude historie opakovat, může to trvat ještě asi 250 dní, než se Bitcoin a s ním i celý kryptomarket vyhrabe z medvědího trhu.

Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností je nepravděpodobná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *