Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin bude muset být součástí každého portfolia, říká bývalý prezident newyorské burzy

Bývalý prezident newyorské burzy Thomas Farley řekl, že BTC by mělo být součástí jakéhokoli portfolia.

Vedl NYSE, nyní slovně podporuje Bitcoin

Americký bankéř a generální ředitel společnosti Far Point Acquisition Corp Thomas Farley, který byl prezidentem newyorské burzy, vystoupil v rozhovoru na CNBC. Uvedl:

„Když byl Bitcoin na 60 000 dolarech, měli jste spoustu institucí na vedlejší koleji, které se dívaly a říkaly: ‚Chlapče, rádi bychom investovali. Rádi bychom alokovali 1 % až 3 % našich portfolií, například penzijních fondů, ale je to za 60 000 USD. Připadá mi to vytopované, je tam nějaká mánie.’ Ale dali si tu práci, setkali se s jejich investičními výbory… A tak, když to kleslo na 17 000 dolarů, nebylo pro mě šokem, že jste viděli, jak některé z těchto institucí vůbec poprvé vstoupily do nákupu bitcoinů do svého portfolia.“

TIP: Problémem Bitcoinu v roce 2022 je „komunita [maximalistů], za kterou by se styděl i Satoshi”

Proč má BTC smysl?

Bankéř naznačil, že instituce a investoři časem zařadí malou část BTC do svých portfolií. Proč by mělo podle Farleye dávat smysl, že budou nakupovat zrovna Bitcoin?

Bitcoin rostl o 40 %. To neznamená, že poroste o dalších 40 %. Ale v kryptoměnách je to Bitcoin, a pak je tu doslova všechno ostatní. Bitcoin je důvěryhodný, je z velké části odolný vůči cenzuře. Bitcoinů bude jen a vždy 21 milionů. Bude muset být součást širokých portfolií jako penzijní fondy. Možná jen v malé míře, ale bude to tam muset být.”

Bitcoin je úložištěm hodnoty, říká bývalý šéf významné americké burzy s tím, že po Bitcoinu ještě i Ethereum má svoji vlastní speciální kategorii a pak je zde spousta kryptoměn, které připomínají spekulativní akcie. Také pro BTC však platí mohutné výkyvy ceny, a ty jsou mnohem vyšší než u jiných úložišť hodnoty, říká Farley.

Ano, potenciál růstu držby btc je vysoký. Stejně tak je to ale i jeho nevýhoda [potenciál cesty dolů]. Slovní spojení “na Měsíc” je nebezpečné.”

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Závěr

Bývalý prezident newyorské burzy Thomas Farley sdílel svůj náhled na kryptotrh. Uvedl, že Bitcoin je důvěryhodný, odolný vůči cenzuře, bude jich vždy jen 21 milionů a bude muset být součástí portfolií.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *