Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin bez internetu? Nová služba umožní poslat BTC sms zprávou

Platit mobilem je dnes již poměrně bežné, ale odeslat Bitcoin mobilem a bez internetu, jen pomocí sms.. Kdo z vás to má?

Machankura

Novou službu založenou na SMS vytvořil jihoafrický vývojář Kgothatso Ngako, známý také jako KG. Nazval ji Machankura, což je slangový jihoafrický výraz pro peníze.

KG pracoval jako softwarový vývojář v Radě pro vědecký a průmyslový výzkum (CSIR). Podle některých kryptonadšenců narazil na něco, co by mohlo být zásadní pro přijetí Bitcoinu v Africe.

„V tomto roce se hodně konverzací v tomto prostoru točilo kolem USSD nebo zpřístupnění bitcoinu na telefonech s běžnými funkcemi – mohl by to být projekt na částečný úvazek – dovolte mi, abych to nastavil. A tak v podstatě vznikl Machankura!”

Kromě toho, že poskytuje vzdělávání související s bitcoiny v desítkách jazyků, věří, že pokud učiní Bitcoin přístupnějším Afričanům, pak se v důsledku toho naučí o penězích a najdou způsob, jak zlepšit kvalitu svého života.

Bitcoin sms

V Africe je více mobilů než lidí, ale problém je, že většina z nich nemá přístup na internet. Nápad poslat BTC sms zprávou ve skutečnosti pochází z běžně používaných prostředků v Africe, které umožňují sms platby.

94 % bezhotovostních finančních transakcí v Africe údajně probíhá prostřednictvím protokolu USSD, který se používá k odesílání textových zpráv, zatímco pouze 6 % transakcí

se provádí prostřednictvím aplikací. KG vytvořil Manchakuru, která podle něj konečně umožní Afričanům používat Bitcoin.

Uživatelé vytočí číslo a poté jsou uvedeni do nabídky, kde se mohou dozvědět více o bitcoinech nebo si zaregistrovat účet..

“Vše, co potřebujete k registraci účtu, je 5místný kód PIN a odtud se vám zobrazí jiné menu: Odeslat a přijmout bitcoiny,” vysvětlil.

Služba je kompatibilní s aplikacemi běžícími na Lightning Networku na telefonech nebo počítačích. Uživatelé mohou posílat bitcoiny přes Lightning Network na telefonní číslo. Machancura se také integrovala s Bitrefill, stále populárnější službou předplacených dárkových karet pro bitcoiny v Africe. Navíc od středy budou moci Jihoafričané dobíjet své Lighting Wallets kreditem z obchodů s potravinami ve spolupráci s poskytovatelem voucherů One for you…

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Závěr

Díky službám, jako je Machankura, využívajícím sms zprávy ke kryptoplatbám je nyní v Africe možné snadno poslat BTC i bez přístupu na internet.

„Člověk doslova bez přístupu k internetu může přejít od toho, že nemá žádný Bitcoin, k tomu, že bude mít bitcoiny, a poté může bitcoiny utrácet,“ uzavírá Ngako.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *