Sobota, 13 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

63 % traderů je bearish ohledně kryptoměn s možností nadcházející recese, říká studie

Podle nedávného průzkumu se 90 % obchodníků domnívá, že ekonomická recese v USA je vysoce pravděpodobná. 63 % z nich se staví negativně, tedy bearish, zejména na kryptoměny a meme akcie.

Tradeři jsou bearish na krypto

Podle nejnovějšího průzkumu Charles Schwab Trader Sentiment Survey se nyní 18 % obchodníků nejvíce obává možnosti recese, což je nárůst o 6 % oproti předchozímu čtvrtletí. Jen velmi málo z těchto dotazovaných zkušených obchodníků má nyní podle průzkumu zájem kupovat kryptoměny.

Oproti tomu však jen asi jeden z pěti vytahuje peníze z akciových trhů za účelem ochrany před případným propadem. Barry Metzger, ředitel obchodování a vzdělávání ve společnosti Charles Schwab, ohledně závěrů studie uvedl:

„Dobrou zprávou je, že napříč generacemi jsou obchodníci přesvědčeni o své schopnosti orientovat se na náročných trzích, což svědčí o jejich myšlení, ale také o úrovni přístupu, kterou mají k výjimečným nástrojům, zdrojům a vzdělání, které jim pomohou rozvíjet obchodní strategie a přijímat rozhodnutí.“

TIP: Recese je tady! Co bude znamenat pro kryptomarket?

Recese

Průzkum dále zjistil, že 90 % obchodníků se domnívá, že ekonomická recese v USA je vysoce pravděpodobná, přičemž 74 % z nich je přesvědčeno, že začne letos. Nutno dodat, že ačkoli to podle vlády popírají data o nízké nezaměstnanosti, technicky již v USA recese probíhá

.

Podle výsledků je 69 procent dotázaných přesvědčeno, že období ekonomického útlumu nepotrvá déle než rok. Většina obchodníků pak také věří, že Fed bude postupně zpomalovat ve své politice zvyšování úrokových sazeb a boje s inflací.

Zajímavé je, že zatímco recese podle traderů, kteří odpovídali v průzkumu společnosti Charles Schwab, nepotrvá déle než rok, ohledně inflace již tak optimističtí nejsou. 79 % z nich sice očekává návrat inflace do “normálu” v dohledné době, nicméně to znamená do konce roku 2023.

Zajímavostí pak je, že zatímco korelace mezi akciemi a kryptoměnami byla letos nejvyšší, datová zpráva od výzkumné firmy Kaiko zdůraznila, že klouzavá korelace Bitcoinu s dluhopisy a Nasdaq klesla na nejnižší úroveň za tři měsíce. To naznačuje, že kryptomarket se opět vzdaluje od konvenčních aktiv.

TIP: Základy kryptoměn

Závěr

Podle studie sentimentu traderů společnosti Charles Schwab jsou si obchodníci poměrně jistí, že recese nebude trvat dlouho a tradiční trhy již příliš nepostihne. Zatímco jen asi 20 % z nich stahuje kapitál z akcií, drtivá většina očekává propady na kryptotrzích a nemá v tuto chvíli zájem nakupovat krypto.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *