Pondělí, 17 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Zakladatelé zbankrotované Three Arrows Capital se objevili po měsíci skrývání. Věřitelé požadují 2,8 miliardy dolarů!

Zakladatelé bývalého krypto hedgeového fondu Three Arrows Capital se vynořili “odnikud” a promluvili poprvé po 5 týdnech.

Kyle Davies a Su Zhu se “vrátili z dovolené”

Spoluzakladatelé Three Arrows Capital (3AC) Kyle Davies a Su Zhu se znovu objevili po pěti týdnech skrývání. Jejich věřitelé od nich požadují splacení 2,8 miliardy dolarů. Ve své obchodní aktivity podle svých slov věřili.

Zhu řekl Bloombergu, že si dvojice spoluzakladatelů 3AC vzala dovolenou, protože dostali četné výhrůžky smrtí. To, že byli pryč, jim však údajně nezabránilo v komunikaci s úřady. Nyní, když jsou zpět, známe i jejich první výroky po krachu společnosti:

Věřili jsme ve všechno naplno. Měli jsme tam veškerý náš, téměř veškerý náš majetek. A pak, v dobrých časech, jsme dělali to nejlepší. A ve špatných časech jsme pak nejvíc prodělali.”

Kolaps Three Arrows Capital spolu s firmami Celsius a Voyager Digital nebyl při zpětném pohledu překvapením, připustili spoluzakladatelé. Všechny tyto společnosti totiž uzavřely stejné sázky.

Není překvapením, že Celsius, my sami, tyto druhy firem, máme všechny problémy ve stejnou dobu. Máme vlastní kapitál, máme vlastní rozvahu, ale pak také přijímáme vklady od těchto věřitelů a pak z nich generujeme výnos…”

TIP: Voyager hlásí bankrot! Odškodnění uživatelů bude záviset na splátkách krachující 3AC

Kolaps ekosystému Terra

Zhu také říká, že imploze ekosystému Terra (LUNA) výrazně zasáhla jejich obchodní model. Poté, co LUNA ztratila více než 99 % své hodnoty v rozmezí pouhých několika dní, byl zřejmě osud podnikání 3AC zpečetěn.

Uvedl:

Neuvědomili jsme si, že LUNA je schopna během několika dní spadnout na faktickou nulu a že to bude katalyzátorem úvěrového útlumu v celém odvětví, který vyvolá značný tlak na všechny naše nelikvidní pozice…

Měli jsme různé typy obchodů, které jsme všichni považovali za dobré, a tyto obchody měli i další lidé. A pak se všechny tak nějak super rychle snížily.

Protože se právě stala LUNA, byla to do značné míry nákaza, kdy si lidé říkali: Dobře, jsou tu lidé, kteří mají také pákový efekt s long sázkami na stakovaný Ether oproti Etheru, kteří budou zlikvidováni, když trh půjde dolů?” Takže celé odvětví tak nějak efektivně lovilo tyto pozice.”

TIP: Slabé společnosti s „idiotskými manažery“ jsou vyřazeny a totální panika bude následovat: O’Leary

Závěr

Mezitím, co byli zakladatelé 3AC na “dovolené”, vydal federální soudce v New Yorku v rámci probíhajícího konkurzního řízení rozhodnutí zmrazit zbývající aktiva společnosti. Kyle Davies a Su Zhu uvedli, že čelili výhrůžkám smrtí a při zpětném pohledu uznali, že kolaps nebyl překvapením, ačkoli prý svým aktivitám věřili.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *