Úterý, 18 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Miliarda kryptouživatelů do 8 let; Top velryba a BTC za 3 mld. USD; Největší snížení obtížnosti těžby za rok: Zprávy týdne

Je tady další díl pondělních Zpráv týdne na českém hodlerském webu. Bitcoin aktuálně investoři nakupují za 21 891 dolarů. Od minulého týdne jeho cena nepatrně klesla z tehdejších 22 067 USD / BTC. Lehce klesla také dominance, tedy podíl kapitalizace Bitcoinu na kryptotrhu, a to o 0,2 % na aktuálních 41,5 %. Z altcoinů v top10 si nejlépe vedlo ETH s 3,54procentním růstem, zatímco nejvíc padala Solana, konkrétně o 6,85 %.

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Miliarda kryptouživatelů do 8 let

Společná studie provedená Boston Consulting Group (BCG), Bitget a Foresight Ventures došla k předpokladu, že adopce kryptoměn je stále v počátcích.

Uvádí, že pouze 0,3 % z celkového individuálního bohatství je rozděleno do mladé třídy kryptoaktiv. Pro srovnání – do akcií je údajně alokováno 25 % prostředků lidí. Dle závěrů autorů studie lze očekávat, že se tento poměr v příštích letech nakloní ve prospěch “vesmíru” digitálních aktiv.

Pokud bude trend postupného růstu akceptace kryptoměn pokračovat, celkový počet uživatelů kryptoměn by měl do roku 2030 dosáhnout jedné miliardy, tvrdí studie.

Top velryba a BTC za 3 mld. USD

Velryba nashromáždila BTC v hodnotě více než 3 miliardy dolarů na zbrusu novou adresu. Za pouhé tři dny tak vznikla nová největší neburzovní bitcoinová peněženka – mezi 19. červencem a 21. červencem 2022.

  • Peněženka byla vytvořena 15. června.
  • 19. července vložila 15 499 BTC v celkové výši 345,9 milionů dolarů.
  • Následující den velryba přidala 45 499 BTC za kupní cenu 1,06 miliardy dolarů.
  • Do třetice si neznámá entita přidala do peněženky 71 879 BTC s cenovkou 1,64 miliardy dolarů.

Část prostředků pochází z peněženky Coinbase, zatímco zbytek BTC většinou pocházel z peněženky, která byla dříve označena  jako nejbohatší neburzovní velryba. Nyní je nahrazena novou, nepatrně větší.

Zda jde o tentýž subjekt, nebo někdo bitcoiny od největšího BTC hodlera na světě odkoupil, lze v tuto chvíli jen spekulovat.

Největší snížení obtížnosti těžby za rok

Obtížnost těžby Bitcoinu (BTC) se automaticky upravuje na základě hashrate zhruba každé dva týdny (po 2 016 blocích). Zatímco se stará, aby se 1 blok vytěžil vždy za cca 10 minut, těžařům buď ztěžuje, nebo usnadňuje jejich práci.

Poslední úprava, ke které došlo v závěru minulého týdne, snížila obtížnost o 5,01 %. Jde o největší negativní úpravu od 3. července loňského roku. Navíc se jedná o třetí zápornou úpravu v řadě, což z ní také dělá nejdelší sérii za více než rok.

Nyní je obtížnost snížena těsně pod 27,69T poté, co v polovině května dosáhla vrcholu nad 31T.

Těžaři mají problémy poté, co se íránská vláda údajně rozhodla zakázat těžbu na několik příštích měsíců kvůli rostoucí teplotě a spotřebě elektřiny. Další potíže způsobila bouře v Montaně či povětrnostní podmínky v Texasu, ale také propouštění v důsledku propadu trhu.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *