Pátek, 22 záříVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Co je Graph (GRT)? Kryptoměna na ethereovém blockchainu, která funguje jako decentralizovaný “Google” pro krypto projekty

Graph je decentralizovaný indexovací systém, který uživatelům umožňuje odesílat vyhledávací dotazy na data z blockchainových sítí, což usnadňuje vývoj DApps.

 

Čtyři největší banky ve Spojených státech mají v rozvahách nerealizované ztráty ve výši brutálních 205 000 000 000 USD

 

Graph (GRT)

Open-source protokol Graph, který funguje na ethereové síti, shromažďuje, organizuje a ukládá data z jiných blockchainů, takže je uživatelé mohou vyhledávat.

Dá se říct, že funguje trochu jako Google. Nenajdete zde však žádné běžné internetové záležitosti, ale určitá dala z blockchainů některých kryptoměn v čele s Ethereem.

Použití The Graph umožňuje vývojářům rychle přistupovat k datům z blockchainových sítí a následně je analyzovat, což usnadňuje tvorbu decentralizovaných aplikací (DApps).

Tokeny GRT jsou nativní měnou protokolu The Graph. Slouží k platbám poplatků, které uživatelé platí za vyhledávání dat. Kromě toho lze GRT využít k mintování nezaměnitelných tokenů (NFT).

Pltaforma pro přístup k blockchainovým datům vznikla v roce 2018. Jejími zakladateli jsou Jannis Pohlmann, Yaniv Tal a Brandon Ramirez. Za tímto účelem vznikla společnost Graph Protocol Incorporation, nyní známá jako Edge & Node, která konceptualizovala a vyvinula ekosystém The Graph.

Samotné tokeny však přišly později, a to až koncem roku 2020.

Peněženka Graph Wallet je kompatibilní se zařízeními iOS a Android a umožňuje pohodlné ukládání tokenů a interakci s DApps, které přijímají GRT.

The Graph spolupracoval s několika předními blockchainovými projekty, jako je Chainlink, Aave a Uniswap. Počet podporovaných sítí na The Graph je omezený, ale neustále roste, což umožňuje větší flexibilitu v možnostech případů použití.

Grafové uzly provádějí počáteční fázi agregace dat. Jsou páteří sítě a skenují chytré smlouvy. Graph používá technologii GraphQL k podrobnějšímu popisu dat každého API.

V projektu společně působí šest jakýchsi skupin hráčů, kteří společně zajišťují fungování ekosystému The Graph. Patří mezi ně:

  • Spotřebitelé: Vývojáři, kteří potřebují data k vytváření DApps. Zaplatí poplatek za dotaz a následně získávají data.
  • Indexeři: Operátoři uzlů, kteří stakují své tokeny GRT a dále mimo jiné indexují data.
  • Delegátoři: Uživatelé, kteří nechtějí provozovat uzel, ale místo toho delegují své GRT na indexátory. Držitelé GRT se navíc mohou podílet na správě prostřednictvím DAO.
  • Kurátoři: Vývojáři subgraphů, kteří určují, které jsou vysoce kvalitní, aby byly zahrnuty do indexu The Graph.
  • Rybáři: Účastníci, kteří ověřují přesnost odpovědí na dotazy v síti.
  • Rozhodci: Dozorci, kteří pomáhají určit, zda se indexátor zapojil do škodlivé činnosti.

Závěr

Poskytnutím decentralizovaného indexovacího protokolu Graph řeší problém centralizovaného indexování dat na blockchainu a jejich vyhledávání. Autoři projektu věří, že jejich protokol šetří peníze a čas vývojářům.

Top3 úspěšné strategie na kryptotrhu: Naučte se investovat jako profík!

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *