Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Gemini podává žalobu na Digital Currency Group a Barryho Silberta: Věděli, že Genesis je insolventní a potopili Earn

Produkt Earn kryptoburzy Gemini se stal obětí podvodu a Barry Silbert věděl, že Genesis je „masivně insolventní,“ říká spoluzakladatel Gemini Cameron Winklevoss.

 

Dánský úřad pro finanční dohled nařídil Saxo Bank, aby se vzdala svých kryptoměnových holdingů podle současných předpisů

 

Americká kryptoměnová burza Gemini oznámila právní kroky proti konglomerátu Digital Currency Group (DCG) a jejímu generálnímu řediteli Barrymu Silbertovi za „podvod vůči věřitelům.“

Podle podání se Gemini snaží získat zpět finanční prostředky ztracené v důsledku „nepravdivých, zavádějících a neúplných prohlášení DCG a Silberta a opomenutí vůči Gemini“ a jejich role „při povzbuzování a usnadňování podvodů Genesis proti Gemini.“

Genesis, dceřiná společnost DCG, byla kryptopůjčovatelem odpovědným za provozování programu Earn ve spolupráci s Gemini, který byl spuštěn v roce 2021.

Program tvrdil, že uživatelé Gemini mohou půjčovat kryptoměny Genesis s příslibem, že je firma splatí i s úroky. Firma však v listopadu 2022 zastavila výběry s odkazem na „bezprecedentní otřesy na trhu“ a následně požádala o bankrot podle kapitoly 11.

Podle Gemini Silbert věděl, že Genesis je „masivně insolventní,“ ale DCG zfalšovala výkazy, aby to zakryla. Problémy měly nastat již s kolapsem Three Arrows Capital v červnu 2022, který vytvořil „díru v rozvaze Genesis ve výši 1,2 miliardy dolarů.“

Barry, DCG a Genesis se všichni spikli, aby vytvořili falešné finanční zprávy, aby skryli pravdu před Gemini a věřiteli, prohlásil Winklevoss.

Tento podvod jde na samý vrchol. Barry Silbert a další manažeři DCG byli přímo zapojeni do těchto lží…

Earn učinil z Genesis i Gemini cíle amerických úřadů. Americká komise pro cenné papíry a burzy podala žalobu na obě tyto firmy a vyšetřování údajně provedlo také newyorské ministerstvo finančních služe.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

Již 130 zemí se hrne do systému digitální měny centrální banky (CBDC) a většina je v pokročilé fázi vývoje, uvádí výzkum

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *