Pátek, 24 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Již 130 zemí se hrne do systému digitální měny centrální banky (CBDC) a většina je v pokročilé fázi vývoje, uvádí výzkum

Zpráva think tanku Atlantic Council uvádí pozoruhodně velký počet zemí, kde se vlády a centrální banky, často bez většího zájmu mainstreamových médií, hromadně předhánějí v zavádění CBDC.

 

Polovinu čekání na bull market máme za sebou, následuje halving a růst Bitcoinu na 150 tisíc dolarů: Týden na trzích

 

Většina zemí nyní urychluje budování svých systémů digitální měny centrální banky (CBDC) a velká část z nich se podle nového výzkumu již blíží k cíli.

Zatímco MMF nedávno začal tlačit na celosvětově jednotný systém centralizovaných digitálních měn, neuvěřitelná data tvrdí, že 130 zemí, které dohromady tvoří 98 % světového hrubého domácího produktu (HDP), vyvíjí CBDC.

Jde o neuvěřitelný posun od roku 2020, kdy CBDC zvažovala hrstka asi 35 zemí. Dalším novým rekordem je 64 zemí v pokročilé fázi průzkumu – vývoje, pilotování nebo spuštění – systému CBDC. Mezi tyto země patří 19 zemí G20.

Peter Goettler, prezident Cato Institute, nedávno vydal varování před vzestupem CBDC a jejich potenciálem omezovat svobodu a dávat vládám a centrálním bankám příliš mnoho moci.

Uvedl:

Kryptoměny poskytují možnost provádět transakce mimo tradiční finanční sektor a s větším sou kromím. V reakci na popularitu této inovace vlády sledují pravý opak: větší centralizaci, dohled a kontrolu…

CBDC jsou vyvíjeny právě proto, že poskytují vládám zvýšenou kontrolu a moc. Tento druh ohrožení práv jednotlivce přirozeně přivede lidi k soukromým řešením, zatímco vlády budou jistě tvrdě pracovat na zmaření takových alternativ, protože podkopávají zvýšenou vládní kontrolu a moc, kterou CBDC vytvářejí, uzavřel Goettler.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

Bělorusko chce zakázat P2P transakce s bitcoiny i všemi ostatními kryptoměnami mezi svými občany v celé zemi

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *