Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Polovinu čekání na bull market máme za sebou, následuje halving a růst Bitcoinu na 150 tisíc dolarů: Týden na trzích

Pokud se historie zopakuje, jsme přibližně v polovině čekání na další bull market. Polovinu máme za sebou. Jsou to jen odhady na základě minulosti, křišťálovou kouli nemáme, ale v hledáčku by mohly být hodnoty okolo 150 000 USD za jednotku krále kryptotrhu.

 

Škody z kryptoměnových Ponziho schémat v roce 2022 výrazně překonaly finanční ztráty způsobené hacky a exploity

 

Vítejte na hodlerském webu u Týdne na trzích. Bitcoin za posledních 7 dní držel cenu nad psychologickou hranicí 30 tisíc dolarů a jeho cenovka do této chvíle ukazovala přibližně stejné hodnoty jako před týdnem. Bitcoinová dominance se šplhá směrem k 50 procentům, konkrétně 49,3 %.

Od minulého dílu hlavní kryptoměna posílila o bezmála 5 tisíc dolarů. Zabývali jsme se zdánlivě nekonečnou konsolidací a vychladnutím zájmu o kryptoměny v čele s Bitcoinem.

Zájem o krypto chladne jako nenaplněná láska! Sentiment: neutrální; vyhledávač zaznamenává minima

Polovinu čekání na bull market máme za sebou

Nejen že můžeme mít polovinu čekání na bull market za sebou, ale také se významně zkracuje čekání na další snížení těžařských odměn za vytěžený blok na polovinu. Dá se věřit predikcím založeným na minulosti? Pravděpodobně ne. Ale dá se z nich přece jen alespoň přibližně odhadnout, co je možné v budoucnosti?

Bitcoin se příští rok dočká svého již 4. halvingu v historii. Bude to po čtvrté, co se růst nabídky skokově sníží. Z dlouhodobého hlediska je každá taková událost silně bullish pro cenu krále kryptotrhu.

 

V minulosti halvingy fungovaly jako katalyzátory dlouhodobých bull marketů. Z grafu výše plyne, že po každém z dosavadních 3 půlení bezprostředně následoval dlouhodobý růst ceny na nová historická maxima (ATH).

Hodleři podstupují riziko, že tentokrát to bude jiné. Že se nezopakuje scénář, který jsme viděli v minulosti již 3krát. Historie se neopakuje, ale často se rýmuje. Sázka dlouhodobých investorů do Bitcoinu je sázkou na to, že důvody pro růst BTC nikam nezmizely.

Polovinu čekání máme za sebou. Na co se čeká? Je to samozřejmě další halving, po kterém by mohl následovat bull market. Na grafu níže vidíme srovnání aktuálního dlohodobého cyklu s vývojem po dosažení ATH na pomezí let 2017 a 2018.

 

Máme za sebou tři velké bull markety. První tahal nahoru Bitcoin (BTC) samotný, druhý přišel po vstupu Etherea na trh a rozmachu ICO, třetí byl ve znamení DeFi hypu. Co bude tahat nahoru ten příští? To je otázka, kterou bychom si měli klást.

Vás v tomto článku zajímá target. Nebudeme zdržovat, je to někde kolem 150 tisíc dolarů za bitcoin podle scénáře, o kterém se zde bavíme. Naplní se? To ukáže až čas…

 

Cykly se postupně obrušují a volatilita pomalu a jistě klesá. Kolik ještě bull marketů má Bitcoin před sebou? A na jaké ceně se nakonec dlouhodobě ustálí? Bude v té době fungovat jako únikový modul z inflačních měn, nebo budeme utíkat před CBDC? Půjde nám v té době ještě o cenu, nebo to bude za každou cenu?

Závěr

Většina predikcí budoucího vývoje Bitcoinu je založena na historických datech. Nejinak tomu bylo i v tomto článku. Tentokrát to bylo o tom, jak si pro sebe vyhodnocujete možnost, že máme za sebou polovinu čekání. Je to hodně, je to malo?

Na konci čekání se Bitcoinu buď podaří zopakovat minulé zázraky, nebo upadnout do zapomnění.

Vítejte v nehostinném světě kryptoměn v době ochladnutí zájmu a zdánlivě nekonečné konsolidace. Úspěch na kryptotrhu obvykle souvisí s pěknou dávkou trpělivosti a dodržování strategie po dlouhou dobu.

Tento článek neberte jako signál k nákupu či prodeji, jedná se o dlouhodobý bullish koncept. Kryptotrhy jsou nejzajímavější pro ty, kteří myslí dlouhodobě, vnímají cykly, a to, co se během nich v kryptosvětě mění. Na ty nejzajímavější novinky a změny se zaměřuje většina našich článků. A pokud také příště vyjde volně pojatý seriál Týden na trzích, dozvíte se to jako první v ponděli na webu Kryptohodler.cz.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

Fidelity, Charles Schwab, Citadel a další… Skupina největších finančních institucí na světě spouští kryptoburzu EDX Markets

 

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *