Úterý, 23 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Škody z kryptoměnových Ponziho schémat v roce 2022 výrazně překonaly finanční ztráty způsobené hacky a exploity

Podle nové zprávy TRM bylo v roce 2022 ztraceno více peněz kvůli Ponzi schématům a podvodům s kryptoměnami než kvůli hackům a exploitům.

 

Býčí trhy vydělávají peníze, medvědí trhy vytvářejí příležitosti: Jak využít tržních cyklů ve svůj prospěch při investování?

 

Zdá se, že v roce 2022 kryptosektor ovládla pyramidová a Ponziho schémata. Jedná se o investiční schémata, která spoléhají na neustálý nábor nových investorů nebo investic, aby generovaly výnosy pro dřívější investory.

Podvody jsou stále sofistikovanější a zaměřují se na začínající i zkušené kryptoinvestory.

V minulém roce byli krypto investoři podvedeni různými Ponziho schématy v hodnotě nejméně 7,8 miliardy dolarů. Celkově zpravodajská společnost oznámila, že oběti ztratily v roce 2022 v důsledku různých podvodů přibližně 9,04 miliardy dolarů.

Téměř 40 procent z 7,8 miliardy dolarů, které byly podvodně získány prostřednictvím investičních podvodů provozovaných v roce 2022, bylo na blockchainu TRON, velká část ve formě USDT.

Naproti tomu “jen” 3,7 miliardy dolarů bylo údajně ukradeno prostřednictvím hacků a exploitů, přičemž většina z nich pochází z útoků namířených na protokoly DeFi.

 

Jedním z největších schémat stíhaných v loňském roce bylo schéma Forsage, které přilákalo investory příslibem enormních výnosů pomocí mnoha chytrých kontraktů na Ethereum a BNB Chainu.

TRM Labs uvádí, že tento systém získal od roku 2020 téměř 400 milionů dolarů. Dalším Ponziho schématem byl „Trade Coin Club,“ který od investorů získal více než 295 milionů dolarů v bitcoinech.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

 

Bezpečnostní problémy a podvody očima odborníků: Potřebná je osvěta, ale kryptoměny nejsou až takovou výjimkou

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *