Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bezpečnostní problémy a podvody očima odborníků: Potřebná je osvěta, ale kryptoměny nejsou až takovou výjimkou

Čas od času je třeba si připomínat, že podvodníci nikdy nespí a v kryptosvětě i na internetu obecně se pokusů vás okrást najde víc než dost.

 

Klíčové on-chain metriky a blížící se halving podle analytiků nahrávají možnému růstu

 

Podle kyber bezpečnostních odborníků je kryptoměnové odvětví terčem podvodníků. Jde o novou technologii, která se vyvíjí a roste a láká množství černých pasažérů.

V minulém roce se ztráty způobené těmito aktéry výrazně zvýšily. Například dle výroční zprávy o zabezpečení webu CertiK pro blockchain za rok 2022 dosáhly krádeže z protokolů Web3 přes 3,7 miliardy dolarů, což představuje 189% nárůst oproti ztrátě 1,8 miliardy dolarů v roce 2021.

Kang Li, hlavní bezpečnostní ředitel společnosti CertiK, uvedl:

Jak se objevují nové technologie, často se stávají cílem škodlivých aktivit, jednoduše proto, že představují nové zranitelnosti a možnosti zneužití. Bylo to vidět v celé historii, od počátků internetu po vzestup e-mailu a v poslední době s příchodem blockchainu a kryptoměny.

Je to více méně logické, je to nové, je tady hromada peněz a regulátoři se často více starají o to, jestli platformy dodržují 100 let staré zákony, viz nedávné kauzy v USA, než o podvodníky, kteří tak mohou prakticky nerušeně škodit.

Lidé přicházejí a potřebují ochranu před zločinci, ale často místo toho dostanou regulatorní nejasnost či rovnou akce poškozující jejich investice. Kryptohodler důrazně varuje všechny nováčky před podvody na internetu, na sítích, v podvodných e-mailech a dalších místech on-line. I odborníci na bezpečnost se většinou shodují, že zcela zásadní roli zde hraje osvěta.

Platforma pro sběr dat Statista předpověděla, že celkový počet globálních uživatelů na trhu s kryptoměnami dosáhne do roku 2027 994 milionů. Pokud se nic nezmění, bude každý z nich vystaven množství opakovaných pokusů o podvod.

 

Zdroj: Statista Market Insights

 

Technologie blockchainu a chytré smlouvy, které jsou základem mnoha kryptoměn, jsou velmi složité; tato složitost může vytvořit bezpečnostní zranitelnosti, které mohou zkušení hackeři zneužít, řekl Li a dodal:

Kryptoměny mají také skutečnou hodnotu a lze je směnit za tradiční měnu na mnoha místech po celém světě; to z nich dělá atraktivní cíl pro hackery, kteří mohou rychle převádět a potenciálně likvidovat ukradené kryptoměny.

Podle bezpečnostního ředitele společnosti CertiK zde bude vždy určitý souboj mezi zločinci a experty na blockchainovou bezpečnost, protože obě skupiny bojují za dosažení svých cílů v neustále se měnícím odvětví.

Nicméně z dlouhodobého hlediska Li říká, že s tím, jak se bezpečnost v kryptoprostoru zlepšuje a Web3 dospívá, uvidíme pokles úspěšných hacků, exploitů a podvodů.

Ředitel bezpečnosti kryptoburzy Kraken Nick Percoco dodává, že podle jeho zkušeností se zločinci zaměřují na cokoli, co má hodnotu, aby dosáhli rychlého zisku, a kryptoměny jsou v dnešním světě jen jedním z mnoha hodnotných aktiv.

Percoco věří, že kryptoměnám je věnována nepřiměřená pozornost, zatímco systém fiat měn neustále každoročně zaznamenává ztráty způsobené škodlivými akcemi.

Krypto je ve zprávách často zmiňováno v kontextu krádeží a podvodů, ale ve skutečnosti jsou celkové ztráty zlomkem celkových ztrát na platebních kartách, ACH [automatizovaném clearingovém centru] a podvodech po celém světě, uvedl.

Percoco říká, že na rozdíl od jiných metod krádeží a podvodů se kryptotransakce odehrávají na blockchainu a všem na očích, což je podle něj hlavní síla tohoto odvětví, protože ukradené prostředky lze poté sledovat.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

 

MMF “nezakáže” kryptoměny; Údaje účtů ChatGPT na dark webu; BTC ETF v Nizozemí; Binance končí v Belgii: Kryptozprávy

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *