Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

MMF “nezakáže” kryptoměny; Údaje účtů ChatGPT na dark webu; BTC ETF v Nizozemí; Binance končí v Belgii: Kryptozprávy

MMF nevěří, že by mohl být úplný zákaz kryptoměn účinný, co navrhuje? Uživatelé chatovací služby s umělou inteligencí ChatGPT zjistili, že jejich údaje unikly a nyní jsou na dark webu. A co nového v Evropě?

 

Čeká cenu Litecoinu (LTC) pumpa? Klíčové on-chain metriky a blížící se halving podle analytiků nahrávají možnému růstu

 

MMF “nezakáže” kryptoměny

Mezinárodní měnový fond (MMF) zopakoval své výzvy k regulaci kryptoměn v některých zemích, ale uvedl, že úplný zákaz nemusí být tím nejlepším přístupem.

Po navržení jednotného platebního systému CBDC v Latinské Americe a Karibiku instituce hovořila o kryptoměnách.

„Pokud jsou CBDC dobře navrženy, mohou posílit použitelnost, odolnost a efektivitu platebních systémů a zvýšit finanční začlenění v [Latinské Americe a Karibiku],“ uvedl MMF a dodává:

Zatímco několik zemí zcela zakázalo kryptoaktiva vzhledem k jejich rizikům, tento přístup nemusí být z dlouhodobého hlediska účinný. Region by se měl místo toho zaměřit na řešení hybatelů poptávky po kryptoměnách, včetně neuspokojených potřeb občanů v oblasti digitálních plateb, a na zlepšení transparentnosti zaznamenáváním transakcí s kryptografickými aktivy do národních statistik.

Údaje účtů ChatGPT na dark webu

Podle singapurské firmy zabývající se kybernetickou bezpečností uniklo za poslední rok více než 100 000 přihlašovacích údajů k oblíbenému chatbotu ChatGPT s umělou inteligencí a obchodovalo se s nimi na dark webu.

Group-IB odhalila, že na dark webových tržištích se mezi červnem 2022 a květnem 2023 obchodovalo něco málo přes 101 000 zařízení obsahujících kompromitovaná přihlášení pro vlajkovou loď bota OpenAI.

Vedoucí zpravodajské služby Group-IB, Dmitrij Shestakov, řekl Cointelegraphu, že toto číslo je „počet protokolů ze zařízení infikovaných zloději, která Group-IB analyzovala“.

Každý protokol obsahoval alespoň jednu kombinaci přihlašovacích údajů a hesla pro ChatGPT, dodal Shestakov.

BTC ETF v Nizozemí

Nizozemští investoři mají nyní přístup k burzovně obchodovanému fondu zaměřenému na bitcoiny na burze Euronext Amsterdam.

Nové ETF od francouzské investiční společnosti Melanion Capital Bitcoin Equities ETF bylo zalistováno na amsterdamské burze Euronext 22. června.

ETF neinvestuje přímo do krále kryptoměn. Namísto toho je navrženo tak, aby sledovalo Melanion Bitcoin Exposure Index, což je vlastní koš evropských a amerických akcií úzce spojený s tržní cenou BTC.

Binance končí v Belgii

Belgický finanční regulátor, úřad pro finanční služby a trhy (FSMA), nařídil Binance, aby ukončila činnost v zemi.

Binance musí „s okamžitou platností“ ukončit všechny služby související s kryptoměnami v Belgii poté, co nebyla schopna poskytnout dostatečné informace o svých společnostech mimo EHP.

Podle oznámení Binance nabízí služby související s kryptem „ze zemí, které nejsou členy Evropského hospodářského prostoru.“ Burza tak podle regulátora porušuje belgické zákony o boji proti praní špinavých peněz a boji proti financování terorismu.

Navzdory příležitostem[…], společnost Binance neprokázala s náležitou dokumentací a důkazy, že směnárenské služby mezi virtuálními měnami a zákonnými měnami a služby úschovy, které nabízí a poskytuje v Belgii, jsou poskytovány prostřednictvím právnické osoby řídící se právem jiného členského státu Evropského hospodářského prostoru, která je k výkonu těchto činností řádně oprávněna svým domovským členským státem, a to i v rámci Belgie, uvedl FSMA.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

Bývalí animátoři Pixar, Netflix a Marvel pracují na filmu, který financuje DAO a postavy jsou z NFT: The Rise of Blus: A Nouns Movie

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *