Pondělí, 20 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO) zaznamenal týdenní příliv 65 milionů dolarů! Vrací se bitcoinová institucionální horečka?

BITO – bitcoinový ETF od společnosti ProShares – hlásí příliv kapitálu v hodnotě desítek milionů dolarů za poslední týden. Zdá se, že institucionální investoři znovu získali chuť na bitcoinové produkty.

 

Stablecoin Tether (USDT) nekonkuruje bankovnímu systému, přestože nakupuje státní dluhopisy, říká Paolo Ardoino

 

ETF, tedy akciové burzovně obchodované fondy, zaměřené na Bitcoin zažívají masivní zvýšení zájmu, Po řadě nových žádostí o spotový Bitcoin ETF fond v USA zažívá řada podobných produktů příliv kapitálu.

Dne 26. června zaznamenal Eric Balchunas, senior analytik ETF z Bloombergu, prudký nárůst přílivu do ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO) – Bitcoin futures fondu.

Fond dosáhl největšího týdenního přílivu za rok ve výši 65,3 milionu USD a jeho aktiva přesáhla 1 miliardu USD.

BITO byl první ETF spojený s BTC ve Spojených státech a je jedním z nejoblíbenějších mezi institucionálními investory.

Od té doby, co společnost BlackRock 15. června požádala o vlastní bitcoinové ETF, došlo k celkovému nárůstu zájmu o bitcoinové deriváty.

Podle burzy kryptoměnových opcí Deribit od minulého týdne prudce stoupl otevřený zájem o bitcoinové futures (OI). Aktuálně je to 319 milionů dolarů k 25. červnu, což je zhruba o 30 % více než ve stejném období minulého týdne.

Oživení zájmu mělo pozitivní vliv také na největšího světového správce kryptoaktiv, Grayscale. Greyscale Bitcoin Trust (GBTC), který se v bear marketu obchoduje s výraznou slevou, zaznamenal oživení na -31,2% diskont poté, co v prosinci klesl až na -49 %.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

 

420% zhodnocení ceny Bitcoinu: 157 512 USD do roku 2025, říká analytik s historií úspěšných predikcí Dave the Wave

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *