Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Stablecoin Tether (USDT) nekonkuruje bankovnímu systému, přestože nakupuje státní dluhopisy, říká Paolo Ardoino

CTO Tether Paolo Ardoino říká, že emitent největšího stablecoinu na svět – Tether – se nepovažuje za konkurenta bank, přestože je velkým kupcem a držitelem amerických státních dluhopisů.

 

Cena Bitcoinu (BTC) pumpuje nahoru a překonává 30 000 dolarů uprostřed oživení institucionální poptávky a příchodu TradFi

 

Ardoino to uvedl v nedávném rozhovoru v podcastu The Wolf Of All Streets. Podle šéfa Tetheru nepřichází do úvahy, aby USDT destabilizoval tradiční bankovní instituce, protože se stará o jiný trh.

V amerických státních dluhopisech máme asi 60 miliard a když vysvětluji složení našeho portfolia, vysvětluji také, že tu nejsme proto, abychom se snažili ukrást práci bankám v Evropě nebo v USA, říká.

Tether se podle Ardoina zaměřuje na ty, kteří nemají přístup k bankovnictví.

Říká, že zatímco větš ina lidí v Evropě a USA má bankovní účty kvůli dobré finanční a bankovní infrastruktuře, v jiných regionech tomu tak není.

Na světě jsou místa, kde 70 % lidí nemá bankovní účet, protože bankovní infrastruktura je špatná. Jsou zapomenuty nebo nejsou zajímavé pro bankovní infrastrukturu. To je místo, kde se nám svým způsobem daří, nekonkurujeme americkému a evropskému bankovnímu průmyslu.

Nekrademe pracovní místa, nekrademe jim poplatky, ale také řešíme trh, který je pro USA opravdu důležitý.

Stablecoiny jsou tématem číslo 1 i díky nedávnému návrhu nového zákona, který by je v případě přijetí mohl regulovat v USA. V reakci na to předseda Fedu Powell mimo jiné uvedl, že povolit vytváření velkého množství soukromých peněz na státní úrovni by byla chyba.”

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

 

Strach lidí z digitálního eura donutil Slovensko přidat do Ústavy hotovostní pravidlo! Jakou změnu schválil parlament?

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *