Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Fed chápe stablecoiny podložené dolarem jako formu peněz, chce „robustní“ roli ve svém dohledu, říká Jerome Powell

Předseda Federálního rezervního systému Spojených států amerických Jerome Powell říká, že stablecoiny jsou další formou peněz a jako takové mají spadat pod dohled centrální banky.

 

Vlády USA a Spojeného království vytvořily Bitcoin (BTC), aby se vypořádaly s budoucí měnovou krizí, říká Raoul Pal

 

Powell ve středu promluvil na pololetním slyšení Výboru pro finanční služby Sněmovny reprezentantů o politice Fedu.

Členka výboru Maxine Waters požádala o jeho reakci na navrhovaný návrh zákona o stablecoinech, který pochází od republikánů a byl by první krypto legislativou v USA, pokud by byl schválen.

Platební stablecoiny vnímáme jako formu peněz […] a věříme, že by bylo vhodné mít poměrně silnou federální roli v tom, co se v budoucnu stane ve stablecoinech, uvedl šéf Fedu.

Povolit vytváření velkého množství soukromých peněz na státní úrovni by byla chyba, dodal.

Powell zaujal stanovisko, které je v rozporu s postojem předsedy Komise pro cenné papíry (SEC) Garyho Genslera. Gensler vystoupil na slyšení bankovního výboru Senátu loni a řekl, že stablecoiny mohou vyžadovat registraci SEC a opakovaně tvrdil, že všechny kryptoměny kromě Bitcoinu jsou cenné papíry.

Powellova pozice není o nic lépe v souladu s tvrzením předsedy Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC) Rotina Behnama, že stablecoiny budou identifikovány jako komodita.

Bylo by chybou, nechat Fed bez silné role ve stablecoinech, naznačil předseda americké centrální banky.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

 

Nejhorší scénář pro altcoiny? Analytik Benjamin Cowen předpovídá hlubokou korekci Etherea s cílem 400 až 875 USD

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *