Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Cena Bitcoinu (BTC) pumpuje nahoru a překonává 30 000 dolarů uprostřed oživení institucionální poptávky a příchodu TradFi

Bitcoin překročil 30 tisíc dolarů a obchoduje se tak nejvýše od poloviny dubna. Býčímu sentimentu na trhu pomáhá, že se řada tradičních finančních (TradFi) hráčů tlačí do kryptoměn.

 

Fidelity, Charles Schwab, Citadel a další… Skupina největších finančních institucí na světě spouští kryptoburzu EDX Markets

 

Bitcoin se už podruhé v tomto roce tlačí nad cenovku 30 000 USD. Náhlá pumpa otevřela potenciál pro pokračování růstu na nová maxima pro tento rok, zatímco se dominance BTC blíží 50 %.

 

 

S aktuální cenou cca 30 300 USD v době přípravy článku všichni hledají příčinu růstu. Mezi hlavní “podezřelé” patří události, o kterých Kryptohodler informoval začátkem týdne.

Patří k nim zpráva, kdy několik gigantů TradFi, včetně BlackRock, Invesco a WisdomTree, požádalo o spotové bitcoinové ETF. Také kryptoburza EDX, za kterou stojí hlavní hráči TradFi, jako je Fidelity Digital Assets, Charles Schwab a Citadel Securities, je v očích trhu hodnocena velmi kladně.

Mezi další katalyzátory optimismu patří bankovní gigant Deutsche Bank, který v úterý oznámil, že požádal o licenci na úschovu digitálních aktiv v Německu.

Všechny tyto události ukazují, že se velcí hráči nadále hrnou do kryptosvěta a nenechali se odradit zásahy americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) proti kryptoburzám.

 

 

Několikatýdenní propady BTC jsou prakticky pryč během několika dní, což jen potvrzuje, jak rychle se situace na krypto trzích může změnit. To platí za všech okolností, kdykoli a kterýmkoli směrem – nahoru i dolů.

Cameron Winklevoss, spoluzakladatel kryptoměnové burzy Gemini, uvedl:

Velká akumulace bitcoinů začala. Každý, kdo sleduje příval ETF přihlášek, chápe, že okno pro nákup bitcoinů před IPO – před tím, než se ETF zprovozní a otevřou stavidla – se rychle zavírá. Pokud byl Bitcoin nejzjevnější a nejlepší investicí předchozí dekády, bude to pravděpodobně nejviditelnější a nejlepší obchod této dekády.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

 

Fidelity, Charles Schwab, Citadel a další… Skupina největších finančních institucí na světě spouští kryptoburzu EDX Markets

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *