Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Skončí už 10týdenní propady trhu? BlackRock Bitcoin ETF; Implementace MiCA; Hoskinson hledá UFO: Kryptozprávy

Nová pravidla pro kryptoměny přicházejí do Evropské Unie – jak bude probíhat jejich implementace? Proč se BlackRock rozhodl věřit, že může uspět tam, kde řada dalších ne? Co dělá zakladatel Cardana s mimozemšťany? A bude už kryptomarket růst po 10 týdnech bolesti?

 

Drtivá většina Američanů je proti americké CBDC, která by vládě umožnila sledovat a kontrolovat výdaje, uvádí průzkum

 

Skončí už 10týdenní propady BTC?

Chystá se snad už trh kryptoměn přerušit svou sérii ztrát, která trvá 10 týdnů? Způsobila ji regulační nejistota a přiznejme si, že cenu kryptoměn částečně ovlivnila SEC svými žalobami nejlepších kryptoburz, které tu máme.

Krypto trhy se tak obchodovaly na nejnižších úrovních za tři měsíce. Na minimum klesla kapitalizace kryptoměn 15. června na úrovni 1,02 bilionu dolarů. Trend na denním grafu tak asi není třeba nikomu připomínat.

 

Bearsih zpráv za poslední týdny je samozřejmě víc. Ať už je to vyšetřování Binance ve Francii, delistování top kryptoměn jako ADA či MATIC z různých burz, tradiční Tether FUD, atd..

Krypto trhy nyní závisí na mnoha faktorech, které není možné příliš úspěšně předvídat. Nelze zavírat oči nad ekonomickou recesí, která stále visí ve vzduchu. Jsou zde rizika, jako je další pád burzy či nějakého projektu s potenciálem spouštěče další laviny po Luně či FTX. Největším rizikem zůstávají regulace a do toho nám doslova za humny zuří Putinův režim a válka na Ukrajině.

V takové situaci je pro investory důležité mít dobře zvolenou strategii a být připraveni na různé scénáře.

BlackRock Bitcoin ETF

Společnost enormních rozměrů se zaměřením na obchodování cenných papírů se připojuje k dlouhé řadě žadatelů o schválení spotového ETF na Bitcoin v USA. Investiční společnost BlackRock je největší na světě a pokud získá schválení, šlo by o první krypto spotový ETF ve Spojených státech.

V žádosti uvádí:

Akcie byly navrženy tak, aby odstranily překážky představované složitostí a provozní zátěží spojenou s přímou investicí do Bitcoinu.

Dokument uvádí, že dříve schválené spotové produkty obchodované na burze na komoditních a měnových trzích „jsou obecně neregulované a […] Komise spoléhala na podkladový trh futures“ jako „základ pro schválení“ svěřeneckých akcií v minulosti. Tím pádem:

Test regulovaného trhu významné velikosti jako takový nevyžaduje, aby byl spotový trh s bitcoiny regulován, aby Komise tento návrh schválila.

Implementace MiCA

Finanční hlídací orgán Evropské unie pořádá třídílný konzultační proces pro nedávno přijatý právní rámec pro krypto. Kryptoregulace Markets in Crypto-Assets neboli MiCA schválená EU bude potřebovat zhruba 18měsíční časový plán, aby plně vstoupila v platnost.

  • Pvní balíček konzultací bude zahrnovat technické normy pro používání poskytovatelů služeb kryptoaktiv v EU, jakož i postupy pro vyřizování stížností a odhalování potenciálních střetů zájmů.
  • Druhá fáze, jejíž zahájení se očekává v říjnu, se bude zabývat zveřejňováním informací investorům, požadavky na správu a řízení kryptofirem a „ukazateli udržitelnosti a nepříznivých dopadech na klima.“
  • Závěrečná konzultace, která se očekává v prvním čtvrtletí roku 2024, má řešit ochranu investorů a pravidla pro boj proti zneužívání trhu.

MiCA si klade za cíl vytvořit konzistentní regulační rámec pro krypto mezi členskými státy EU. Všechna pravidla budou platit od prosince 2024.

Hoskinson hledá UFO

Zatímco Cardano (ADA) má celou řadu starostí poté, co ji SEC označila za cenný papír, zakladatel projektu Charles Hoskinson v současné době údajně pátrá po neidentifikovaném létajícím objektu nebo nějakém druhu vesmírné entity, která se zřítila poblíž pobřeží Papuy-Nové Guineje v Tichém oceánu.

Pátrání je součástí projektu Galileo, který v březnu získal od Hoskinsona finanční prostředky ve výši 1,5 milionu dolarů. Expedici vede harvardský astronom Avi Loeb.

Pokud bude výprava úspěšná, podaří se jim najít „meteor mezihvězdného původu,“ který se zřítil na Zemi z vesmíru v roce 2014.

Není to poprvé, co Hoskinson vložil kapitál do podobného projektu. V březnu 2022 se zakladatel Cardana zúčastnil kola financování ve výši 75 milionů dolarů pro texaský biovědecký startup Colossal, jehož cílem je vzkřísit mamuty srstnaté a další vyhynulé druhy.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

 

Hinmanovy dokumenty byly odpečetěny: Co vyplynulo z interní komunikace SEC související s nechvalným projevem?

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *