Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Severokorejští hackeři získali od uživatelů Atomic Wallet krypto za více než 100 milionů dolarů, říká společnost Elliptic

Podle analytické společnosti Elliptic se počet napadených peněženek uživatelů kryptoměnové peněženky Atomic Wallet vyšplhal nejméně na cca 5 500.

 

Dvojice mužů byla právě obviněna z hacku kryptoburzy Mt. Gox! Bilyuchenko a Verner údajně odcizili 647 000 bitcoinů

 

Atomic Wallet je soukomá (non custody) desktop a mobilní peněženka, která se dosud na stránkách chlubí důvěrou 5 milionů uživatelů celosvětově. Po hacku část z nich přišla o peníze, což nejprve společnost bagatelizovala tvrzením, že šlo o méně než 1 %.

Základní předpoklad Atomic Wallet přitom spoléhá na to, že uživatelé převezmou plnou odpovědnost za bezpečné uložení svých aktiv.

Ztráty z prolomení zabezpečení Atomic Wallet již raketově vzrostly na více než 100 milionů dolarů, podle analýzy provedené společností Elliptic. Toto alarmující číslo zdůrazňuje závažnost útoku, který kompromitoval odhadem 5 500 kryptopeněženek.

Uživatelé stále čekají na vysvětlení, co k hacku vedlo, což by jim pomohlo lépe pochopit samotný problém a přizpůsobit své chování do budoucna. Navzdory rozsahu incidentu však společnost Atomic Wallet dosud neposkytla žádné vysvětlení ohledně hlavní příčiny těchto značných ztrát.

Lidé, kteří přišli o peníze, jsou frustrovaní z přístupu společnosti, která se jim na Twitteru naposledy ozvala před 6 dny. Společnost, která od té doby mlčí, 8. června uvedla:

Společnost Atomic se zavázala pomoci co největšímu počtu obětí nedávného exploitu. Zapojili jsme Chainalysis, předního vyšetřovatele krypto incidentů, aby dohledal ukradené prostředky a navázal kontakt s burzami a úřady.

Elliptic spojil krádež s notoricky známou skupinou Lazarus Group, o níž se předpokládá, že je zodpovědná za krádež více než 2 miliard dolarů v krypto aktivech prostřednictvím různých hacků.

Podle společnosti Elliptic je toto odhalení prvním případem, kdy byl skupině Lazarus Group otevřeně připsán významný kryptoměnový hack od jejího exploitu Horizon Bridge v červnu 2022 za 100 milionů dolarů.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

 

Hinmanovy dokumenty byly odpečetěny: Co vyplynulo z interní komunikace SEC související s nechvalným projevem?

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *