Čtvrtek, 18 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Peněženka Atomic Wallet hlásí hack! Škody dosahují nejméně 35 mil. dolarů a narušení důvěry v self custody řešení

Kryptosvět zaznamenal další hack. Útočník schopný prolomit zabezpečení peněženky Atomic Wallet od 2. června odčerpal kryptoměny za desítky milionů dolarů od jejich držitelů.

 

Krypto medvěd zvyšuje své sázky na propad několika altcoinů! Bear market ještě neskončil, říká shortař Capo

 

Bezpečnostní týmy stále vyšetřují příčinu útoku. Objevily se zprávy o ztrátě tokenů, vymazání transakčních dat a dokonce zničení celých krypto portfolií.

Ve snaze vydělat na rozruchu se několik ověřených podvodných účtů na Twitteru vydávalo za Atomic Wallet a sdílelo phishingové odkazy, které tvrdily, že pomáhají uživatelům získat zpět ztracené prostředky.

Podle týmu Atomic bylo hackem zasaženo méně než 1 % jejích měsíčních aktivních uživatelů. Uživatelé však nadále hlásí škody a konečné číslo v tuto chvíli není známé.

V tuto chvíli se zdá, že se hacker zaměřil především na nejbohatší peněženky. Nezávislé vyšetřování provedené pseudonymním on-chain detektivem ZachXBT, známým pro sledování odcizených kryptoměn a napomáhání hacknutým projektům, zjistilo, že největší oběť ztratila 7,95 milionu dolarů v Tetheru.

Podle výzkumníka ZachXBT pět největších ztrát dohromady činí asi 17 milionů dolarů. Celkově pak uživatelé peněženky přišli nejméně o 35 milionů USD. Vyšetřování nadále probíhá, uvedl tým Atomic Wallet:

Aktualizace: Vyšetřování stále probíhá ve spolupráci s předními bezpečnostními společnostmi. Tým pracuje na možných vektorech útoku. Zatím nebylo nic potvrzeno.

Tým podpory shromažďuje adresy obětí. Oslovili jsme velké burzy a společnosti zabývající se analýzou blockchainu…

Atomic Wallet tvrdí, že má více než 5 milionů uživatelů po celém světě. V podmínkách služby se výslovně uvádí, že společnost „za žádných nenese odpovědnost za škody vzniklé v důsledku služeb přesahujících 50 USD.“

Tato epizoda se připojuje k velkému množství krypto hacků. Odráží důležitost hledání správného poskytovatele služeb, zejména pokud jde o úschovu kryptoaktiv. Navíc zpochybňuje narativ „not your keys, not your coins,” který hlásají četní poskytovatelé kryptopeněženek, včetně samotné Atomic Wallet.

Vzhledem k tomu, že dosud nebyla nalezena příčina hacku, může útok teoreticky ještě stále probíhat. O dalším vývoji vás budeme informovat, jakmile se nové informace objeví.

 

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

 

6. – 8. 6. Praha hostí největší bitcoinovou konferenci v Evropě! Na BTC Prague potkáte Michaela Saylora či Adama Backa

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *