Pondělí, 17 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Zájem o krypto chladne jako nenaplněná láska! Sentiment: neutrální; vyhledávač zaznamenává minima: Týden na trzích

Se skóre 17 ze 100 podle Google Trends má termín „crypto“ v současné době téměř absolutní nezájem. Sentiment je neutrální, konsolidace trvá měsíce a FOMO se zdá být jen mlhavou vzpomínkou.

Vítejte na hodlerském webu u Týdne na trzích. Bitcoin za posledních 7 dní klesl o 6,36 %, aktuálně jednotka BTC stojí 25 845 USD. Bitcoinová domainance dosahuje 45,9 %, což představuje mírný propad podílu hlavní kryptoměny na krypto trzích od minulého dílu.

Věnovali jsme se tomu, kdy Bitcoin překoná historické maximum 69 tisíc USD. Jak dlouho to potrvá, než BTC dosáhne nového ATH?

Kdy Bitcoin překoná maximum 69 tisíc dolarů? Kryptoměnový stratég odhadl časový termín pro ATH: Týden na trzích

Zájem o krypto chladne a utichá během dlouhodobé konsolidace

Méně trpěliví obchodníci by rádi slyšeli, že k dosažení vrcholu dojde za týden, možná za měsíc. Tak to není a to je důvod, proč většina lidí krypto trhy nezvládá. Je to souboj trpělivosti.

Relativní klid trvá asi dva měsíce a už se zájem o online vyhledávání „krypto“ a dalších běžných kryptoměnových termínů prakticky vytratil. Podle údajů z Google Trends má termín „crypto“ v současné době skóre 17, což je značně mimo jeho referenční bod 100 dosažený v květnu 2021.

Vychladnutí zájmu platí pro Bitcoin, Ethereum a další altcoiny, ale i celý kryptomarket. Klesá relativně konzistentně již od zřícení ekosystému Terra Luna přibližně před rokem, přičemž určitý rozruch a nakouknutí pozorovatelů do kryptosektoru vyvolal kolaps FTX v listopadu.

Trendy ve vyhledávání kryptoměn jsou na nejnižší úrovni od prosince 2020. Slabý zájem hlásí kryptoburzy a až na nedávné šílenství okolo bitcoinových Ordinals se téměř nic zábavného či dokonce akčního neděje.

Sentiment naproti tomu není ryze negativní, ale veskrze neutrální. Stejně, jako se analytici nemohou rozhodnout, zda být bearish, nebo bullish, celková nálada na trzích se nachází v zóně nerozhodnosti.

Crypto Fear & Greed Index také vypráví podobný příběh, přičemž sentiment trhu se již téměř měsíc pohybuje kolem jeho aktuálního skóre 53 – v neutrální zóně.

Hybatelem bull marketů je zpravidla FOMO a prudký trend přílivu nových investorů a obchodníků do krypto trhů. Na to si však ještě počkáme.

Závěr

Realitou každého hodlera se stává nutnost zůstat na trhu v době utichnutí zájmu, v panice, propadech, v zimě, v dešti a vytrvat přes dlouhé období bolesti s jedinou jistotu – že můžete ztratit všechny investované prostředky.

Vítejte v nehostinném světě kryptoměn v době ochladnutí zájmu a zdánlivě nekonečné konsolidace. Úspěch na kryptotrhu obvykle souvisí s pěknou dávkou trpělivosti a dodržování strategie po dlouhou dobu.

Tento článek neberte jako signál k nákupu či prodeji, jedná se o dlouhodobý bullish koncept. Kryptotrhy jsou nejzajímavější pro ty, kteří myslí dlouhodobě, vnímají cykly, a to, co se během nich v kryptosvětě mění. Na ty nejzajímavější novinky a změny se zaměřuje většina našich článků. A pokud také příště vyjde volně pojatý seriál Týden na trzích, dozvíte se to jako první v ponděli na webu Kryptohodler.cz.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

 

6. – 8. 6. Praha hostí největší bitcoinovou konferenci v Evropě! Na BTC Prague potkáte Michaela Saylora či Adama Backa

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *